Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ile kosztuje tort komunijny u Magdy Gessler? Można złapać się za głowę
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 11.05.2022 19:41

Ile kosztuje tort komunijny u Magdy Gessler? Można złapać się za głowę

magda gessler tort pierwsza komunia święta
Piotr Molecki/East News

Maj to czas pierwszych komunii świętych. Po uroczystości rodzice najczęściej organizują dla swoich pociech kameralne uroczystości dla najbliższej rodziny. Niektórzy z nich zamawiają na te uroczystości również tort. Produkt ten u Magdy Gessler kosztuje krocie.

Choć o wiele taniej oczywiście wyjdzie zrobienie wszystkiego samemu, niewielu rodziców ma dziś czas i możliwość zorganizowania podobnej uroczystości w swoim domu. Ceny mogą być jednak zabójcze.

Ile Magda Gessler chce za tort komunijny? Cena zwala z nóg

Magda Gessler w swoich restauracjach często przygotowuje specjalną ofertę na różne uroczystości. Jedzenie przygotowywane z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy często budzi wiele kontrowersji ze względu na cenę.

Restauratorka zawsze zapewnia, że wszystkie przygotowane dania w jej lokalach zawierają najwyższe jakością składniki i stąd ich wysoka cena. Czy jednak tak wysokie ceny zawsze odnoszą się tylko do składników.

Ze względu na to, że wiele lokali nie ma wliczonych w cenę organizacji komunijnego przyjęcia deserów ani tortu, część rodziców szuka rozwiązania w zewnętrznych cukierniach. Podobne rozwiązanie zaproponowała również Gessler.

Cukiernia Magdy Gessler "Słodki Słony" oferuje torty w wielu smakach, m.in. owocowym czy kajmakowym. Torty nie są sprzedawane jednak na wagę, a na porcje.

Jedna taka porcja kosztuje od 35 do 41 zł w zależności od smaku. Nie są to oczywiście porcje małe, a całkiem spore. Dekoracja dla tortu liczona jest jednak dodatkowo.

20-porcjowy tort z dekoracją ma już kosztować o 200 zł więcej. Dekoracje wykonywane są z owoców i świeżych kwiatów. Za najtańszy tort dla 20 gości zapłacimy więc 900 zł (licząc z dekoracją), a za droższą wersję - 1020 zł.

W innych cukierniach przede wszystkim oferuje się sprzedaż tortów na kilogramy. Zazwyczaj ceny wynoszą od 65 do 100 zł za kilogram, więc za tort dla grupy 20 gości zapłacimy około 200 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, o2.pl