Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Historyczny odcinek "Szkła kontaktowego"? Widzowie nie szczędzili słów
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 03.03.2024 08:39

Historyczny odcinek "Szkła kontaktowego"? Widzowie nie szczędzili słów

Szkło kontaktowe
Historyczny odcinek "Szkła kontaktowego"? Fot. Facebook @Szkło Kontaktowe TVN24 / Wojciech Olkusnik/East News

"Ten odcinek przejdzie do historii" - zgodnym chórem orzekli zachwyceni widzowie "Szkła kontaktowego", którzy mieli okazję zobaczyć prowadzących w nowych rolach. Grzegorz Markowski i Szymon Jachimek weszli na wyżyny humoru i swoich oratorskich możliwości, odnosząc się do pewnej oburzającej afery. Co - a raczej kogo - tak koncertowo wyśmiali?

"Szkło kontaktowe". Markowski i Jachimek "wzięli na ruszt" Daniela Obajtka

Choć ostatnio to, co dzieje się w studiu "Szkła kontaktowego" wzbudziło sporo kontrowersji, tym razem taki okazał się temat, jaki poruszono. Mowa o aferze podsłuchowej, do której dotarł jeden z dziennikarzy Onetu. Ujawnił, że CBA w szczycie pandemii w 2020 roku bacznie śledziło prywatne rozmowy ówczesnego prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka.

Związany z PiS biznesmen uciął sobie dość swobodną pogawędkę z członkiem zarządu prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa, Adamem Burakiem. Dyskusja oscylowała wokół przelotów wynajętego przez firmę i kursującego do Chin boeinga oraz środków pomocowych wysyłanych hurtowo do Watykanu. Stenogram okazał się materiałem, jaki Grzegorz Markowski i Szymon Jachimek mogli wykorzystać w iście kabaretowy sposób. Co dokładnie zrobili?

"Mam Talent": Julia Wieniawa poproszona o rękę w programie!

"Szkło kontaktowe". Prowadzący odtworzyli stenogram rozmowy Daniela Obajtka o papieżu

Gospodarze "Szkła kontaktowego" postanowili podzielić się na role i niczym gwiazdy dubbingu odtworzyć fragment podsłuchanej rozmowy dotyczący wysyłki do Stolicy Apostolskiej konwojów z hektolitrami płynu do dezynfekcji i kilkuset tysiącami maseczek ochronnych. Dodatkowej pikanterii dodawał fakt, że wszystko działo się nie tylko podczas pandemii, ale także w trakcie kampanii prezydenckiej.

Daniel Obajtek i Adam Burak nie szczędzili wulgaryzmów i wyraźnie radowali się, że papież Franciszek z wdzięczności za tak hojne dary z Polski złożył podziękowania Andrzejowi Dudzie. W materiale odtworzonym w programie TVN24 prezenterzy byli jednak zmuszeni zamienić użyte przez bohaterów niecenzuralne słowa zachwytu na wyraz "kura".

Uwaga, uwaga! Teatrzyk Szkła Kontaktowego prezentuje: "Jak Daniel z Adamem o papieżu rozmawiał", dramat w jednym akcie w wykonaniu Grzegorza Markowskiego i Szymona Jachimka - czytamy na profilu programu, na którym udostępniono wystąpienie.

Prowadzący zrobili to w wyjątkowo zabawny i teatralnie przesadzony sposób, co wśród widzów wywołało niemałe rozbawienie. W mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy, a internauci również dali znać o swoim poczuciu humoru.

Szkło kontaktowe
Historyczny odcinek "Szkła kontaktowego"? Fot. Facebook @Szkło Kontaktowe TVN24 
Szkło kontaktowe
Historyczny odcinek "Szkła kontaktowego"? Fot. Facebook @Szkło Kontaktowe TVN24 

Rozbawieni widzowie skomentowali ironiczny występ w "Szkle kontaktowym"

Po absolutnie udanym odtworzeniu stenogramów rozmów Daniela Obajtka o papieżu w "Szkole kontaktowym" Grzegorz Markowski i Szymon Jachimek dostali mnóstwo komplementów. Widzowie nie mieli wątpliwości, że to wydanie ich ulubionego show na długo zapisze się w ich pamięci. Prezenterów doceniono, że wczuli się w swoje nowe role i podkreślili dramatyzm tudzież absurdalność zaistniałej sytuacji.

  • Panowie, wielki szacun!
  • Dzięki Waszym popisom artystycznym ten odcinek "Szkła kontaktowego" przejdzie do historii, "kura"
  • To było genialne, "kura"
  • Było wspaniałe, a jakie "kura" prawdziwe
  • Prawdziwe różowy biznesowe elit PiS
  • Ale to było dobre, "kura"- czytamy w sieci.

Was również tak rozbawiło?