Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Dla wielu to symbol świąt. Znamy rozkład kultowej ciężarówki Coca-Coli. Gdzie się pojawi?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.11.2023 15:17

Dla wielu to symbol świąt. Znamy rozkład kultowej ciężarówki Coca-Coli. Gdzie się pojawi?

Ciężarówka Coca-Coli
Gdzie pojawi się ciężarówka Coca-Coli/Photo by Andrew Krasilnikov on Unsplash

Pokolenia wychowane w latach 90. i wcześniej doskonale pamiętają kultową ciężarówkę Coca-Coli, której pojawienie się w spotach reklamowych zwiastowało nadejście świąt. Przejazdowi zawsze towarzyszył charakterystyczny świąteczny motyw muzyczny, który jest z nami do dziś. Okazuje się, że kultową ciężarówkę zobaczyć można również w Polsce.

Kultowa ciężarówka Coca-Coli rusza w Polskę. Gdzie się zatrzyma?

"Coraz bliżej święta" to utwór, który wielu trzydziestolatkom nierozerwalnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. W latach 90. piosenka ta towarzyszyła kultowej ciężarówce Coca-Coli, którą mało kto z nas miał okazję kiedykolwiek zobaczyć na żywo. Teraz jest okazja nadrobić zaległości i przy okazji pokazać imponujący pojazd dzieciom.

Ciężarówka Coca-Coli wkrótce wyruszy w świąteczną trasę, na której znajdują się polskie przystanki. W pierwszej kolejności pojazd odwiedzi Słupsk, a następnie pojedzie do kolejnych miast na mapie polski. Co ważne, pojawienie się kultowej ciężarówki oznacza również szereg atrakcji dla najmłodszych. Gdzie zatem zawita?

Podchwytliwa zagadka z kijem i piłką. Większość nie zna odpowiedzi, a wystarczy wykazać się sprytem

Znamy rozkład jazdy świątecznej ciężarówki Coca-Coli

Ciężarówka Coca-Coli w 2023 roku pojawi się w Słupsku (2 grudnia), Gnieźnie (9 grudnia), Lublinie (16 grudnia) i Warszawie (22 grudnia). Na tym jednak nie koniec, gdyż producent popularnego napoju zdecydował, że kultowa ciężarówka 20 grudnia odwiedzi jeszcze jedno miasto, które zostanie wyłonione w specjalnym głosowaniu. To właśnie w nim też pojawić się ma również Święty Mikołaj.

W jakim dodatkowym mieście pojawi się ciężarówka Coca-Coli? Decyzja należy do internautów, a do wyboru są Bytom, Chorzów, Leszno, Elbląg, Białystok, Bochnia i Lubin. O tym, które z tych miast odwiedzi kultowy pojazd, zadecydują użytkownicy aplikacji Coca‑Cola.

Świąteczna trasa ciężarówki to już kultowy element przedświątecznego kalendarza, a tym samym wspólnego radowania się w oczekiwaniu na święta. W tym roku mamy nadzieję ponownie przywołać prawdziwą magię, przypominając, że nawet najmniejsze akty dobroci mogą rozgrzać serca i zjednoczyć ludzi - zdradziła Weronika Lipińska, Senior Brand Manager w Coca-Cola.

Jedno z miast, które odwiedzi ciężarówka Coca-Coli, wybiorą internauci

Głosy na swoje miasto można oddać w aplikacji mobilnej Coca-Coli od 15 listopada do 5 grudnia do godz. 23.59. Co istotne, głosować może każdy, niekoniecznie będący mieszkańcem danej miejscowości - wystarczy mieć ukończone 13 lat. Jeden użytkownik może oddać maksymalnie 5 głosów.

Dodatkowe miasto, które odwiedzi ciężarówka Coca-Coli, zostanie wyłonione 6 grudnia na oficjalnym profilu na Facebooku Coca-Coli oraz w aplikacji Coca-Cola w zakładce "News".