Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Debiut Katarzyny Dowbor w "Pytaniu na śniadanie"! Reakcja widzów
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 27.01.2024 08:32

Debiut Katarzyny Dowbor w "Pytaniu na śniadanie"! Reakcja widzów

Pytanie na śniadanie
fot. kadr z programu "Pytanie na śniadanie"; Debiut Katarzyny Dowbor w "Pytaniu na śniadanie"

W sobotę 27 stycznia Katarzyna Dowbor powróciła na antenę TVP, gdzie poprowadziła “Pytanie na śniadanie”. Razem z gośćmi poruszała wiele interesujących tematów. Z kim w duecie zasiadła na kanapie i jak spisała się w tej roli? Internauci podzielili się swoimi opiniami. 

Katarzyna Dowbor przed laty została zwolniona z TVP

Katarzyna Dowbor przed laty miała okazję współpracować z Telewizją Polską, gdzie prowadziła kilka interesujących programów, jednak, jak podkreślała w wywiadach, ostatecznie zrezygnowano z niej. Prezenterka, jako powód tej decyzji, podawała swój dojrzały wiek, który miał nie pasować do odmłodzonego wizerunku stacji.

To oni zrezygnowali ze mnie. Telewizja po 30 latach powiedziała, że stawia na młodych i pozbyła się mnie. To było niefajne i przykre. Robiono czystki. Pozbyli się też innych koleżanek i kolegów. Zabolało mnie to - mówiła Katarzyna Dowbor w rozmowie z “Pomponikiem”.

Katarzyna Dowbor o odejściu z "Nasz nowy dom". Co na to Edward Miszczak? "Szkoda życia"

Katarzyna Dowbor powróciła do TVP

W ostatnim czasie, gdy rozpoczęły się rewolucje dotyczące Telewizji Polskiej, co niektórzy internauci zaczęli snuć marzenia, że być może Katarzyna Dowbor, która niegdyś współpracowała z TVP, po latach nieobecności w stacji, powróci do niej. Nutkę nadziei dawał również portal “Świat Gwiazd”, który, cytując słowa swojego informatora, przekazał, że poprzednia gospodyni formatu “Nasz nowy dom” pojawi się u publicznego nadawcy.

To ma być wielki powrót gwiazdy do TVP. Katarzyna Dowbor zawsze robiła programy z misją i jak nikt inny pasuje do telewizji publicznej. Szefostwo z Woronicza chce pokazać, że kobieta, która została przetrącona przez życie, może jeszcze dostać swoją zawodową szansę i że życie nie kończy się po 60. Poza tym, pani Kasia jest niezwykle lubianą osobą przez widzów, cała Polska była oburzona jej zwolnieniem z Polsatu. Jest przy tym rasową dziennikarką, z ogromnym doświadczeniem przed kamerą - przekazał portal.

Ostatecznie te doniesienia potwierdziła również Kinga Dobrzyńska, która w rozmowie z “Press” przekazała, że Katarzyna Dowbor pojawi się w “Pytaniu na śniadanie” 27 stycznia. Widzowie z zaciekawieniem tego dnia zasiedli przed telewizorami i nie rozczarowali się, bowiem rano przywitała ich wyczekana prowadząca.

Katarzyna Dowbor
fot. KAPIF; Debiut Katarzyny Dowbor w "Pytaniu na śniadanie"

Katarzyna Dowbor pojawiła się w "Pytaniu na śniadanie"

Zaledwie dzień przed emisją “Pytania na śniadanie” portal “Wirtualne Media” przekazał, kto będzie partnerował nowej gospodyni programu. Zgodnie z ich ustaleniami okazał się nim Filip Antonowicz - dziennikarz, który przede wszystkim skupiał się na radiowej karierze.

A jak widzom przypadł do gustu ten duet? Choć początkowo wydawało się, że widzowie mogą być zachwyceni, ostatecznie nie ukrywali swojego rozczarowania. W mediach pojawiły się komentarze, w których użytkownicy sieci żałują, że nie ma dawnych gospodarzy

  • Ja nadal nie wierzę, co tu się wyprawia.
  • Ja chcę starą ekipę. Jak można zwolnić osoby, które naprawdę chciało się oglądać.
  • Dopiero teraz widać, co to znaczy upolitycznione media. Zmiana władzy - zmiana ludzi.
  • Skąd Wy ich bierzecie? Po co zwalniać “dobrych” prowadzących?

Spodziewaliście się takich reakcji?

Pytanie na śniadanie
fot. kadr z programu “Pytanie na śniadanie”; Debiut Katarzyny Dowbor w "Pytaniu na śniadanie"
Pytanie na śniadanie
fot. kadr programu “Pytanie na śniadanie”, Debiut Katarzyny Dowbor w “Pytaniu na śniadanie”

Źródło: “Pomponik, ”Świat Gwiazd", “Press”, “Wirtualne Media”