Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Czym zajmuje się i jak wygląda syn Grzegorza Miecugowa? Mężczyzna boryka się z nieuleczalną chorobą
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.11.2023 12:09

Czym zajmuje się i jak wygląda syn Grzegorza Miecugowa? Mężczyzna boryka się z nieuleczalną chorobą

Grzegorz Miecugow
KAPIF; Syn Grzegorza Miecugowa boryka się z nieuleczalną chorobą

Grzegorz Miecugow był znany widzom jako rzetelny dziennikarz i komentator bieżących spraw politycznych. Za to prywatnie był oddanym mężem i ojcem syna Krzysztofa, który również działa w medialnej branży. Niestety mężczyzna zmaga się z nieuleczalną chorobą.

Grzegorz Miecugow zmarł przed sześcioma laty

Grzegorz Miecugow był dziennikarzem, prowadził “Fakty” oraz “Szkło kontaktowe”. Był czujnym i rzetelnym obserwatorem życia politycznego i społecznego, a następnie z dokładnością je komentował. Większość swojego życia zawodowego oddał pracy z mediami. Z telewizją na stałe związał się w 1992 roku. Od tamtej pory jego kariera nabierała znaczącego tempa, a przerwała ją dopiero niespodziewana śmierć dziennikarza.

Dobry wieczór, choć dla nas to wieczór smutny, bo trudno żegnać kogoś, z kim przed chwilą rozmawiało się na korytarzu. Nie wierzę, że to powiem, ale powiedzieć muszę i lepiej, żebym dała radę, bo inaczej by mu się nie podobało. Nie żyje Grzegorz Miecugow - powiedziała Anita Werner, w smutny sposób rozpoczynając główne wydanie “Faktów” w sobotę 26 sierpnia 2017 roku.

Grzegorz Miecugow pracował niemal do swoich ostatnich chwil. Jego śmierć poruszyła miliony widzów

Grzegorz Miecugow zmarł sześć lat temu

Grzegorz Miecugow zmarł 26 sierpnia 2017 roku, przeżywszy 61 lat. Choć zdiagnozowano u niego w 2011 roku nowotwór, to jednak nie on miał być przyczyną jego śmierci. Odejście dziennikarza było dla wszystkim ogromnym szokiem.

Jeszcze 9 sierpnia prowadził “Szkło kontaktowe”. […] 11 sierpnia chodził z gorączką i leczył się paracetomolem. Dzień przed śmiercią zadzwonił do Krzyśka Daukszewicza, żeby dogadać sprawy dyżurów w “Szkle”. Krzysiek był przerażony, bo bardzo źle brzmiał. Ubłagał go, żeby poszedł na ostry dyżur. Poszedł, ale zmarł kilka godzin po skierowaniu na oddział. Prawdopodobnie na sepsę - mówił Tomasz Sianecki w rozmowie z “Newsweekiem”.

Grzegorz Miecugow od lat zmagał się z nowotworem płuc, do którego być może mógł przyczynić się nałóg dziennikarza. Miał on palić blisko 40 papierosów dziennie, a choroba miała zostać zdiagnozowana, gdy pracownika TVN męczył już krwawy kaszel. By ratować się, Grzegorz Miecugow rzucił palenie, a także zmienił tryb życia. Być może pomogło mu to przeżyć kolejne 6 lat od postawienia diagnozy.

Co wiadomo o synu Grzegorza Miecugowa, Krzysztofie?

Grzegorz Miecugow przez blisko 40 lat związany był z Joanną. Wspólnie doczekali się narodzin ich jedynego syna, Krzysztofa, urodzonego w 1984 roku. Kobieta unikała branżowych imprez i blasku, a jak mówił sam dziennikarz: “Jest kobietą, która woli pozostać w cieniu”.

Krzysztof Miecugow poszedł w ślady ojca i również rozsmakował się w pracy w mediach. Miał okazję pracować w TVN-ie, był także gościem w “Szkle kontaktowym”, a następnie skupił się na pracy w TVN CNBS. Był również pracownikiem Agory.

Syn dziennikarza niestety zmaga się z nieuleczalną chorobą - zdiagnozowano u niego cukrzycę. Choć sam nie chciał o tym mówić publicznie, ten temat poruszyła Jolanta Pieńkowska. Wspomniała, że Joanna Miecugow mówiła, że jest to dla nich prawdziwy cios, lecz młody dziennikarz wykazał się ogromną siłą w walce z chorobą.

Krzysztof Miecugow, Grzegorz Miecugow
Syn Grzegorza Miecugowa, fot. AKPA
Grzegorz Miecugow
KAPIF;Syn Grzegorza Miecugowa boryka się z nieuleczalną chorobą

Źródło: ShowNews