Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Była pogodynką TVP. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.08.2023 17:07

Była pogodynką TVP. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

Agnieszka Dymecka
TVP

Agnieszka Dymecka była pogodynką TVP. W grudniu 2018 roku niespodziewanie zmarła. Przez wiele lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Do dziś istnieje wiele niewyjaśnionych faktów związanych ze śmiercią cenionej prezenterki. 

Agnieszka Dymecka była cenioną pogodynką TVP

Agnieszka Dymecka w 1991 r. zaczęła pracę w TVP. Przez ponad 15 lat z pełnym profesjonalizmem prowadziła prognozę pogody w popularnym formacie informacyjnym “Panorama”. Widzowie uwielbiali ją za jej ogromną charyzmę. 

W 2006 r. prezenterka zdecydowała się na zaskakujący krok. Odeszła z telewizji i dołączyła do radia, gdzie prowadziła własne audycje dla programów “Cztery pory roku” oraz “Lato z radiem”. Po niedługim czasie postanowiła jednak wrócić do telewizji.

Nowy podatek od stycznia 2024 roku. Zapłacimy wszyscy, z każdym rokiem coraz więcej

Choroba Agnieszki Dymeckiej

Uwielbiana przez widzów gwiazda telewizji zmarła 27 grudnia 2018 roku. Gdy wieści o jej śmierci obiegła media, widzowie byli zaskoczeni oraz poruszeni tą tragedią. Początkowo podawano informację, że przyczyną zgonu była poważna choroba. W styczniu 2019 roku okazało się, że prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie śmierci pogodynki

Prezenterka zmarła w swoim mieszkaniu. Okoliczności jej śmierci do dzisiaj budzą wiele wątpliwości. Media podają, że ciało Agnieszki Dymeckiej leżało w pustym mieszkaniu przez kilkadziesiąt godzin. Zostało znalezione dopiero przez sąsiadkę pogodynki. Udała się ona do gwiazdy TVP na prośbę jej brata, który zaniepokoił się brakiem informacji od siostry.

Na miejsce przyjechał lekarz, który stwierdził, że śmierć nastąpiła prawdopodobnie 26 grudnia. W związku z tym wszczęto śledztwo w tej sprawie, w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i udziału osób trzecich. Do dzisiaj nie podano do wiadomości publicznej informacji o wynikach sekcji zwłok. Oficjalnie przyjęto wersję, że Agnieszka Dymecka przegrała walkę z ciężką i podstępną chorobą.

Tagi: TVP