Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Andrzej z Plutycz wydał komunikat. Chodzi o strajk rolników
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 23.02.2024 18:13

Andrzej z Plutycz wydał komunikat. Chodzi o strajk rolników

Andrzej z Plutycz
YouTube @Podlaskie24 "Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz o blaskach i cieniach sławy", "Gienek i Andrzej z Plutycz i ich słynne niebieskie krowy. Co robią zimą?"/ Andrzej z Plutycz wydał komunikat

Andrzej z Plutycz zyskał sławę i rozpoznawalność dzięki programowi “Rolnicy. Podlasie”. Uczestnik od razu został pokochany i doceniony przez widzów. A to, jak widać, bardzo mu się spodobało, ponieważ rolnik założył swój kanał na YouTube, gdzie wstawia różne filmiki i często pokazuje życie w gospodarstwie. Dziś Andrzej wydał komunikat. O co chodzi? 

Kim jest Andrzej z Plutycz?

Andrzej Onopiuk urodził się w 1982 roku w Bielsku Podlaskim. Obecnie mieszka wraz z ojcem w małej miejscowości Plutycze, oddalonej o 28 kilometrów od Białegostoku. W programie "Rolnicy. Podlasie” obecny jest od samego początku. Wraz z ojcem Genkiem aktywnie występują w formacie.

Dla niektórych jest wstyd być rolnikiem, a dla mnie nie, bo dla mnie to się podoba - powiedział w pierwszym odcinku serialu.

Andrzej z Plutycz to nie tylko znana postać telewizyjna, ale od niedawna także  youtuber. Jego kanał na YouTube śledzi 112 tysięcy widzów. Filmy, które udostępnia, wywołują różnorodne reakcje. W jednym z filmów Andrzej wraz z ojcem, Sławkiem i Jarkiem, wykonują pracę polową, kopiąc ziemniaki. W innym nagraniu Andrzej zademonstrował swoje umiejętności, perfekcyjnie wciągając przyczepę do stodoły za pomocą ciągnika. Laweta, obciążona ciukami, idealnie wpasowała się w wąskie przejście.

Sensacja w Plutyczach. Tak teraz będą zarabiać

Trwa strajk rolników

W województwie podlaskim podobnie jak w całej Polsce trwają protesty rolników, którzy sprzeciwiają się implementacji Zielonego Ładu przez Unię Europejską oraz napływowi towarów z Ukrainy. Tysiące rolników, używając swoich ciągników, blokuje lub utrudnia ruch drogowy. Wśród protestujących znajdują się również znane osobistości. W akcji uczestniczy między innymi Grzegorz Bardowski, znany z programu "Rolnik szuka żony", oraz Agnieszka i Jarek, którzy występują w serialu "Rolnicy. Podlasie”. 

W nas jest siła. Musimy się jednoczyć i walczyć o lepsze jutro - powiedziała Agnieszka na jednym z filmików opublikowanych na TikToku.

Co o strajku rolników sądzi Andrzej z Plutycz?

W końcu na oficjalnym fanpage'u Andrzeja i jego ojca Gienka pojawiło się oświadczenie, w którym w pełni popierają inicjatywę rolników z całej Polski. 

Chociaż nie uczestniczyliśmy w dzisiejszym strajku ogólnopolskim, wspieramy działania rolników. W pełni popieramy postulaty, o które wszyscy walczymy. Mówimy 3 razy STOP: Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolnych z Ukrainy oraz ograniczeniu hodowli w Polsce - czytamy w poście. 

Sam Andrzej nie mógł być obecny na strajku z powodu pobytu w w sanatorium w Szklarskiej Porębie. 

Pozdrowienia ze Szklarskiej Poręby! Od Andrzeja i innych Rolników z całej Polski przebywających aktualnie na turnusach rehabilitacyjnych - napisał rolnik.