Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i spełnia się w innej branży. Przełomem okazał się... szpital psychiatryczny. Jak wygląda jej życie?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.12.2023 09:22

Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i spełnia się w innej branży. Przełomem okazał się... szpital psychiatryczny. Jak wygląda jej życie?

Aleksandra Woźniak
KAPiF;Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i spełnia się w innej branży

Aleksandrze Woźniak dużą popularność i rozpoznawalność przyniosła rola starszej sierżant Kasi w “13 posterunku”. Choć spodziewano się, że po udziale w serialu jej kariera nabierze tempa, serialowa policjantka zdecydowała się porzucić aktorstwo. Czym obecnie się zajmuje?

Aleksandra Woźniak jako serialowa Kasia podbiła serca widzów

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tego uroczego i szczerego uśmiechu, długich i zgrabnych nóg oraz delikatnego i dźwięcznego głosu. Aleksandra Woźniak szturmem podbiła serca widzów jako starsza sierżant Kasia.  W '13 posterunku" zagrała u boku wielu znakomitych gwiazd, a udział w serialu przyniósł jej ogromną popularność.

Niestety do aktorki szybko przylgnęła łatka “jednej roli”, przez co długi czas była kojarzona wyłącznie z serialową Kasią. Choć wystąpiła w kilku znanych produkcjach, m.in.  “Plebania”, “Szpital na perypetiach”, “Daleko od noszy” czy “Linia życia”, nie udało się jej niestety powtórzyć poprzedniego sukcesu.

Jak się później okazało, zły wpływ na jej dalszą karierę miał również związek z Maciejem Ślesickim. Jak przyznała w jednym z wywiadów, relacja z reżyserem zakończyła się przypięciem jej łatki dziewczyny, która związała się z nim tylko dla kariery.

Po roku zdjęć do 13 posterunku związałam się z reżyserem serialu, Maciejem Ślesickim. Uczucie, które nas łączyło, było autentyczne, ale młoda aktorka i starszy od niej, doświadczony reżyser to idealny zestaw, by wcisnąć je w stereotyp - mówiła w rozmowie z Plejadą Aleksandra Woźniak. - Najgorsze nastąpiło, gdy po kilku latach zakończyłam ten związek. Otrzymałam łatkę dziewczyny, która dla kariery związała się z reżyserem, wykorzystała go i porzuciła. Nikt nie wnikał w to, że w trakcie trwania naszego związku nigdzie nie zagrałam, bo Maciek oczekiwał ode mnie wyłączności. Byłam jak w złotej klatce - zdradziła aktorka.

Ostatecznie, pomimo niemałej rozpoznawalności, artystka w maju 2020 powiadomiła opinię publiczną o zakończeniu kariery aktorskiej i całkowicie zmieniła branżę. Czym się teraz zajmuje Aleksandra Woźniak? 

Aleksandra Woźniak
KAPIF; Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i spełnia się w innej branży
Córki Aleksandry Woźniak pokazały się w mediach społecznościowych. Czy są podobne do swojej mamy?

Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i zmieniła branżę

Aleksandra Woźniak w 2016 roku rozpoczęła studia psychologiczne na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, uzyskując dyplom. Obecnie prowadzi terapie grupowe, a także indywidualne w gabinecie w Gdańsku. Pomaga ludziom również online. Jak zdradziła, psychologią interesowała się niemal od zawsze.

Od zawsze interesowałam się psychologią i w pewnym momencie postanowiłam pójść na studia psychologiczne, ale jedynie w celu zgłębienia wiedzy. Dopiero w trakcie studiów, gdy odbywałam praktyki w szpitalu psychiatrycznym, poczułam, że chciałabym się zajmować tym zawodowo - powiedziała w rozmowie z “Plejadą”.

Aleksandra Woźniak zmieniła branżę - obecnie pomaga ludziom

Aleksandra Woźniak nie ukrywa, że praca jest również jej pasją. Robi to, co kocha, a pomoc ludziom daje jej duże spełnienie. Otwarcie też mówi, jak wygląda u ludzi problem natury psychicznej. Jest zdania, że one zawsze istniały, jednak kiedyś były wstydliwym tematem.

Mam u siebie pacjentów w różnym wieku. U jednych problemy natury psychicznej zaczęły się niedawno, ale u wielu z nich trwały całe lata i dopiero teraz odważyli się poddać terapii. To pokazuje, że problemy psychiczne zawsze istniały, tylko były wstydliwym tematem i nie mówiło się o nich głośno - powiedziała w rozmowie z “Plejadą”.

Przy okazji zdradziła, że ubolewa nad deficytem dostępności psychologów i psychiatrów, z których pacjenci mogliby skorzystać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Uważa, że otrzymanie wsparcia jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić poprzez koszty, jakie trzeba ponieść, by móc skorzystać z wizyty prywatnej.

Aleksandra Woźniak
KAPIF;Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo i spełnia się w innej branży

Źródło: Plejada

Tagi: Aktor