Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zygmunt Józefczak, polski aktor, potrzebuje pilnej pomocy. Córka prosi o wpłaty na zbiórkę
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 08.05.2022 19:30

Zygmunt Józefczak, polski aktor, potrzebuje pilnej pomocy. Córka prosi o wpłaty na zbiórkę

zygmunt józefczak aktor kraków
siepomaga.pl/zygmunt-jozefczak

Aktor Zygmunt Józefczak z krakowskiego Teatru Starego jest poważnie chory. Widzowie mogą znać go również z filmów Patryka Vegi oraz dzieł związanych z papieżem Janem Pawłem II. Jego córka założyła zbiórkę i prosi o pilną pomoc.

Józefczak uległ poważnemu wypadkowi. Konieczna była trepanacja czaszki. Teraz artysta potrzebuje pomocy w walce o swoje życie i zdrowie oraz sprawność.

Aktor Zygmunt Józefczak potrzebuje pomocy

Zygmunt Józefczak jest znany szczególnie publiczności Teatru Starego w Krakowie, ale aktor pojawiał się również m.in. w "Botoksie" Patryka Vegi, w "Karol - człowiek, który został papieżem", "Jan Paweł II" z Johnem Voightem w roli głównej, a także w filmie "True Crimes", gdzie zagrał u boku Jima Carreya.

Teraz aktor pilnie potrzebuje pomocy. Okazało się, że doznał bardzo przykrego wypadku. Artysta spadł z metalowych schodów i uderzył głową o stopnie. W wyniku tego doszło do wieloogniskowego urazu czaszkowo-mózgowego. Wymagana była trepanacja czaszki w celu odbarczenia krwiaków.

Aktor leży na oddziale neurochirurgii jednego z krakowskich szpitali. Jego leczenie i rehabilitacja jest bardzo kosztowna i rodziny nie stać na to, by pokryć całość.

- Patrząc w jego oczy, widzę iskierki nadziei, że to, co chciałabym mu zapewnić, ma sens. Jednak koszty rehabilitacji, około 30 tysięcy na miesiąc, przekraczają moje możliwości finansowe - przekazała córka Zygmunta Józefczaka.

Kobieta pilnie prosiła o wpłaty na zbiórkę. Link do niej można znaleźć tutaj. Dzięki temu Józefczak być może wróci do sprawności, choć z powrót do gry aktorskiej może okazać się bardzo trudny.

Jak dotąd zebrano niemal 40 tys. zł, ale koszty leczenia znacznie przewyższają tę kwotę i wciąż bardzo potrzebna jest pomoc. Liczy się każda złotówka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl