Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Znany ksiądz zabrał głos ws. oskarżeń pod adresem Jana Pawła II. W sieci zawrzało
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 08.03.2023 14:16

Znany ksiądz zabrał głos ws. oskarżeń pod adresem Jana Pawła II. W sieci zawrzało

ksiądz
Pinterest

Pedofilia w kościele jest tematem ważnym i nośnym, jednak nigdy wcześniej nie mówiło się o niej tak głośno, jak po reportażu TVN24 uderzającym w niewinność Jana Pawła II. Papież według autorów miał wiedzieć o seksualnych upodobaniach swoich podwładnych. W sieci pojawiła się masa obrońców duchownego, a wśród nich, co oczywiste, nie brakuje księży. Jeden z nich w niefortunny sposób starał się wytłumaczyć rzekome błędy Karola Wojtyły. Użył argumentu, który nie został dobrze przyjęty. 

TVN24 zbrukał legendę Jana Pawła II

"Franciszkańska 3" to tytuł materiału, z którego można się dowiedzieć, że Karol Wojtyła w trakcie pełnienie obowiązków metropolity krakowskiego wiedział o prosperującej w kościele pedofilskiej szajce. Na antenie TVN24 po raz kolejny (stacja już wcześniej publikowała podobne dokumenty) padły negatywne słowa o papieżu Polaku, który rzekomo pomimo wiedzy na temat skłonności księży podjął decyzję, by nic z tym nie robić. 

Kampania mająca wykaraskać zmarłego Jana Pawła II z tych moralnie wątpliwych działań, jest zakrojona na szeroką skalę. Biorą w niej udział również księża, którzy na co dzień ewangelizują młodzież na platformach społecznościowych. Tym razem, zamiast tłumaczyć wiernym zawiłości Pisma Świętego, mają o wiele twardszy orzech do zgryzienia. 

Sensacja w Biedronce. Spojrzysz na paragon i będziesz zaskoczony, wydasz grosze

Ksiądz Sebastian Paciur nieudolnie bronił papieża Polaka

Jednym ze śmiałków, którzy podejmują się zadania obrony beatyfikowanego, jest ksiądz Sebastian Piciur z krośnieńskiej parafii. To influencer, który na swoim TikToku zdołał zgromadzić imponującą widownię oscylującą wokół pół miliona osób. Niestety, jego argumentacja nie była, delikatnie mówiąc, najlepszą z możliwych opcji. 

Ksiądz Sebastian Piciur na TIkToku najczęściej tłumaczy kontrowersyjne działania kościoła i dzielnie odpowiada na wszelkie pytania, łamiąc przy tym tabu. Nie dziwi zatem, że podjął się odpowiedzi także na kwestię wiarygodności reportażu pt. “Franciszkańska 3” i całego zamieszania, jakie ten materiał wywołał w sieci. 

- Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał "Wszystkich proszę o wybaczenie" - stwierdził, jednocześnie dodają, że nie powinno być żadnych wątpliwości w kwestii świętości wielkiego rodaka.

- Pomimo to... świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo - powiadał na TikToku.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @jeremiasz_waleskowski69 #ksiadz #wiara #papież #jp2 #problem ♬ Sad Emotional Piano - DS Productions

 

Ksiądz z Tiktoka chciał obronić Jana Pawła II. Nie wyszło

Ten ton wypowiedzi, chociaż okraszony został ckliwym i skłaniającym do refleksji podkładem muzycznym, nie zdobył uznania w oczach internautów. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele słów, z których jasno wynika, że kapłan tym razem nie zdołał przekonań nieprzekonanych. 

- Błędem to może być przejechanie na czerwonym, a nie takie coś...", "To nie jest błąd, tylko celowe działanie, bo tak było łatwiej", “Należy rozróżniać błędy od zamierzonych przestępstw powodujących kolejne zbrodnie. - pisali przedstawiciele wirtualnej społeczności zgromadzonej na jego profilu. 

Księdzu Sebastianowi Paciurowi nie pozostaje teraz nic innego, jak wziąć przykład z polityków prawicy, którzy sygnalizują walkę o dobre imię Jana Pawła II w mniej inwazyjny sposób, zmieniając zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych na archiwalne fotosy z pontyfikatu świętego. Może wówczas nie narazi się na krytykę. 

 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: TikTok @ks.sebastianpicur