Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 30.01.2023 15:56

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

ksiądz roman kneblewski wośp
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Znany i kontrowersyjny ksiądz Roman Kneblewski związany na co dzień z ruchami narodowymi postanowił nawiązać w swojej wypowiedzi do WOŚP. Skrytykował organizację i porównał ją do... hitlerowskich Niemiec. Trzeba naprawdę nie mieć wstydu.

Znany ksiądz skrytykował WOŚP. Obrzydliwe porównanie

Ks. Roman Kneblewski to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego Kościoła katolickiego. Jest związany bardzo mocno ze środowiskami narodowo radykalnymi, co widać też w jego wypowiedziach.

Kneblewski często pojawia się w sieci - jego główną platformą wypowiedzi są Twitter i Youtube. To tam najczęściej padają z jego strony dość szokujące stwierdzenia, które raczej nie odzwierciedlają polityki Kościoła.

W ostatnim czasie postanowił skomentować kwestię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Porównał jej działalność do... hitlerowskich Niemiec. Wydaje się, że księdzu chyba się coś pomyliło i powinien pouczyć się historii, zamiast zamieszczać szkodliwe brednie.

Kneblewski o WOŚP: ludzka bezmyślność

Ksiądz Kneblewski odniósł się do zbierania pieniędzy do puszek. Porównał te działania do hitlerowskich Niemiec, gdzie dzieci z Hitlerjugend również zbierały fundusze w ten sposób. Takie puszki oglądać można zresztą w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

- Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi - pisał pod zdjęciem na Twitterze. Wydaje się jednak, że ksiądz Kneblewski chyba powinien zostać zakneblowany również przez instytucje Kościoła.

W podobny sposób pieniądze do puszek zbiera również Caritas. W takim kwestowaniu nie ma też niczego złego, a nietrafione porównania są chyba zmorą prawej strony sceny politycznej. Może czas dorosnąć i nie szukać wrogów tam, gdzie chodzi o pomoc?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: WOŚP