Rozrywka.Goniec.pl

Youtube/Trudno Być Katolikiem

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Znany i kontrowersyjny ksiądz Roman Kneblewski związany na co dzień z ruchami narodowymi postanowił nawiązać w swojej wypowiedzi do WOŚP. Skrytykował organizację i porównał ją do... hitlerowskich Niemiec. Trzeba naprawdę nie mieć wstydu.

Znany ksiądz skrytykował WOŚP. Obrzydliwe porównanie

Ks. Roman Kneblewski to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego Kościoła katolickiego. Jest związany bardzo mocno ze środowiskami narodowo radykalnymi, co widać też w jego wypowiedziach.

Kneblewski często pojawia się w sieci - jego główną platformą wypowiedzi są Twitter i Youtube. To tam najczęściej padają z jego strony dość szokujące stwierdzenia, które raczej nie odzwierciedlają polityki Kościoła.

W ostatnim czasie postanowił skomentować kwestię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Porównał jej działalność do... hitlerowskich Niemiec. Wydaje się, że księdzu chyba się coś pomyliło i powinien pouczyć się historii, zamiast zamieszczać szkodliwe brednie.

Kneblewski o WOŚP: ludzka bezmyślność

Ksiądz Kneblewski odniósł się do zbierania pieniędzy do puszek. Porównał te działania do hitlerowskich Niemiec, gdzie dzieci z Hitlerjugend również zbierały fundusze w ten sposób. Takie puszki oglądać można zresztą w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

- Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi - pisał pod zdjęciem na Twitterze. Wydaje się jednak, że ksiądz Kneblewski chyba powinien zostać zakneblowany również przez instytucje Kościoła.

W podobny sposób pieniądze do puszek zbiera również Caritas. W takim kwestowaniu nie ma też niczego złego, a nietrafione porównania są chyba zmorą prawej strony sceny politycznej. Może czas dorosnąć i nie szukać wrogów tam, gdzie chodzi o pomoc?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Agata Duda przekazała na WOŚP wyjątkowy przedmiot. Robi wrażenie

  • Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

  • Była jednym z pierwszych dzieci uratowanych dzięki WOŚP. "Nikt nie dawał mi szans"

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Kurzajewski w objęciach tajemniczej blondynki. Wszystko się wydało
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda przekazała smutne wieści. Jej rodzina przechodzi trudne chwile
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]