Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zna go każdy Polak. Na tych zdjęciach ma kilka lat. Teraz pełni ważną funkcję i jest uwielbiany przez tłumy
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 30.11.2023 18:33

Zna go każdy Polak. Na tych zdjęciach ma kilka lat. Teraz pełni ważną funkcję i jest uwielbiany przez tłumy

Rafał Trzaskowski
Zna go każdy Polak. Na tym zdjęciu ma kilka lat. Fot. kadr z serialu "Nasze podwórko", prod. Studio Filmowe Perspektywa, https://www.dailymotion.com/video/x8ihcpy

Na zdjęciach z dziecięcych lat wiele znanych osób wygląda zupełnie inaczej niż aktualnie. Czy tak jest także w tym przypadku? Zanim prawda o nazwisku tajemniczego młodzieńca stanie się jasna, spróbujcie odgadnąć, o kogo chodzi. O tych faktach z jego życia mało kto słyszał.

Kim jest chłopiec ze zdjęć? Dziś zna go cała Polska, ma 51 lat

Urodził się 17 stycznia w 1972 roku jako syn Andrzeja i Teresy. Jego ojciec był pionierem jazzu w Polsce i spełniał się jako pianista, kompozytor, dyrygent i krytyk muzyczny. Ma przyrodniego brata Piotra, który również realizuje się w branży artystycznej — przez kilka lat był dyrektorem słynnej Piwnicy pod Baranami. To właśnie tam poznali się ich rodzice, którzy w 1958 roku wzięli ślub cywilny.

Jest absolwentem stołecznego liceum im. Mikołaja Reja. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosunków Międzynarodowych. W swoim CV może wpisać także ukończone Kolegium Europejskie w Natolinie, był stypendystą Oxford University i Instytutu Unii Europejskiej w Paryżu, gdzie kształcił się w zakresie bezpieczeństwa.

Tematem jego pracy, dzięki której nadano mu tytuł doktora nauk humanistycznych (w szczególności tych o polityce) była "Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej". Domyślacie się, o kim mowa?

Poznajecie dziewczynę ze zdjęcia? Dziś ma 71 lat i jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w Polsce

Chłopiec ze zdjęć ma pasję, którą kultywuje do dziś

Ten znany Polak należy do gorliwych wielbicieli książek. Jego domowa biblioteczka ugina się od rozmaitych egzemplarzy, wśród których można znaleźć dzieła o interdyscyplinarnej tematyce. Jak zapewnia, nie przepada za elektronicznymi wydaniami gazet i czasopism, bo w trakcie lektury lubi czuć zapach i szelest kartek.

W swoich bogatych zbiorach ma kilkanaście biografii dwóch największych i owianych złą sławą polityków z II Wojny Światowej — przywódcy III Rzeszy oraz Związku Radzieckiego. W latach młodości jego ulubioną lekturą były "Dzieci z Bullerbyn". Czy seria tych ciekawostek okazała się pomocna w odgadnięciu, kto znajduje się na zdjęciach?

Dziś zna go każdy Polak. Na zdjęciach sprzed lat jest... Rafał Trzaskowski

Postacią na fotosach z dzieciństwa jest… Rafał Trzaskowski. Gospodarz Warszawy i niedoszły prezydent Polski ma za sobą udany debiut telewizyjny. Gdy miał kila lat, wystąpił w serialu "Nasze podwórko". Wtedy nic nie zapowiadało, że uroczy i uzdolniony chłopiec swoją przyszłość zawierzy polityce, a nie aktorstwu.

Rafał Trzaskowski miał szansę pojawić się także w innej popularnej produkcji. Odrzucił jednak rolę Adasia Niezgódki w "Akademii Pana Kleksa", ponieważ rodzice uważali, że dla malca praca na planie była zbyt wyczerpująca. W którym momencie zorientowaliście się, że to właśnie on?

Rafał Trzaskowski
Zna go każdy Polak. Na tym zdjęciu ma kilka lat. Fot. kadr z serialu "Nasze podwórko", prod. Studio Filmowe Perspektywa,  https://www.dailymotion.com/video/x8ihcpy
Rafał Trzaskowski
Zna go każdy Polak. Na tym zdjęciu ma kilka lat. Fot. kadr z serialu "Nasze podwórko", prod. Studio Filmowe Perspektywa,  https://www.dailymotion.com/video/x8ihcpy
Rafał Trzaskowski
Zna go każdy Polak. Na tym zdjęciu ma kilka lat. Fot. Kapif

Źródło: ciekawostki.online