Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Złotopolscy" znów w tv. Pamiętacie, co wydarzyło się w 1. odcinku?
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 26.07.2022 12:03

"Złotopolscy" znów w tv. Pamiętacie, co wydarzyło się w 1. odcinku?

"Złotopolscy"
(fot. screen z youtube.com)

"Złotopolscy" to kultowa polska telenowela, która była emitowana w latach 1997-2010. Niebawem serial znów będzie pokazywany w tv, więc postanowiliśmy przypomnieć sobie, co wydarzyło się w 1. odcinku "Złotopolskich" pt. "Syn marnotrawny".

"Złotopolscy" znów w tv

"Złotopolscy" znów będą emitowani w telewizji. Ta kultowa polska telenowela, którą oglądali wszyscy podczas niedzielnego rodzinnego obiadu rozkochała w sobie cały kraj. Na ekranie mogliśmy oglądać całą plejadę gwiazd różnego pokolenia. Wśród odtwórców głównych ról byli m.in. Henryk Machalica, Alina Janowska, Ewa Ziętek, Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska.

"Złotopolscy" to opowieść o dwóch gałęziach jednego rodu, które są ze sobą skłócone od pokoleń. Dionizy i Eleonora to bliźnięta, którzy od lat nie mogą się ze sobą dogadać, a co za tym idzie, ich potomkowie również są ze sobą skłóceni. Dionizy wybrał wiejskie życie w rodzinnej posiadłości w Złotopolicach. Mieszka tam ze swoim synem Markiem (Kazimierz Kaczor), który jest wziętym senatorem i więcej czasu przebywa w Warszawie niż na wsi. Marek ma dwóch synów: Waldka (Andrzej Nejman) i Kacpra (Andrzej Piaseczny). Ten pierwszy prowadzi gospodarstwo i próbuje znaleźć miłość życia. Drugi natomiast porzucił szkołę, uciekł z domu i oddał się muzyce, zostając idolem ukrywającym się pod nazwiskiem Górniak.

Eleonora (Alina Janowska) wybrała życie w Warszawie. Jej syn Wiesław (Paweł Wawrzecki), jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym. Żona Wieśka Marta (Ewa Ziętek) jest właścicielką luksusowej kawiarni, a ich syn Tomek (Piotr Szwedes) właśnie rzucił studia medyczne i zamierza dorobić się dużych pieniędzy jako akwizytor.

"Złotopolscy" odcinek 1. Co się wydarzyło?

1. odcinek "Złotopolskich" ma tytuł "Syn marnotrawny" pod domem w Złotopolicach pojawia się Kacper z ukochaną. Muzyk wyjawia swojej ukochanej, że Górniak to nie jest jego prawdziwe nazwisko i właśnie patrzą na jego dom. W tym samym czasie w telewizji mówią o idolu nastolatek, Kacprze Górniaku - wszyscy z rodziny patrzą na tę relację z niechęcią. Najwięcej jadu mają Gabrielowie, którzy uważają, że rodzinie na wsi powodzi się znacznie lepiej niż im.

Agata (Paulina Młynarska), córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, spotyka się z ekscinkciarzem, Maksymilianem Grubbą (Jan Janowski), który próbuje wyciągnąć od niej informacje o działkach budowlanych, które mógłby kupić za 10% wartości. Wizja szybkiego i dużego zarobku zachęca kobietę do wejścia w ten interes. Czy słusznie?

Złotopolscy
Dionizy Złotopolski czyli Henryk Machalica. "Złotopolscy" odcinek 1. "Syn marnotrawny" (fot. screen z youtube.com)
Złotopolscy
Wiesław - Marek Wawrzecki w 1. odcinku "Złotopolskich" (fot. screen z youtube.com)
Złotopolscy
Agnieszka Sitek i Alina Janowska w 1. odcinku "Złotopolskich" (fot. screen z youtube.com)

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Złotopolscy