Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Wlała wodę do kaloryfera i wszystko nagrała. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 23.01.2023 22:09

Wlała wodę do kaloryfera i wszystko nagrała. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania

Kaloryfer
ri/pixabay

Pewna TikTokerka postanowiła pierwszy raz wlać wodę do kaloryfera. Efekt zaskoczył nawet ją, choć od dłuższego czasu dzieli się z internautami trikami związanymi ze sprzątaniem. Okazuje się, że czyszczenie kaloryfera może być dużo łatwiejsze niż wielu z nas się spodziewa. Warto wykonać je raz do roku.

Jak myć kaloryfer?

Wielu z nas, kiedy przymierza się do umycia kaloryfera, myśli jedynie o doprowadzeniu do ładu jego zewnętrzną część. Wnętrze bowiem wydaje się nam mało dostępne, a nie chcemy niczego uszkodzić nieumiejętnym siłowaniem się z kaloryferem.

Warto jednak podejść do sprawy poważnie, ponieważ szczególnie podczas sezonu grzewczego zanieczyszczenia powodują nieprzyjemny zapach, który unosi się w domu lub mieszkaniu, a ciepłe powietrze rozprzestrzenia cząsteczki brudu i bakterie po całym pomieszczeniu.

Co więcej, pyłki, które gromadzą się na kaloryferach, mogą znacząco utrudniać ich pracę. Pozornie problematyczne i czasochłonne zadanie można sobie ułatwić, stosując internetowe triki. Z pomocą przyszła m.in. TikTokerka Danielle.

Kobieta postanowiła podzielić się swoim sposobem na to, jak skutecznie rozprawić się z brudem zalegającym wewnątrz kaloryfera. Danielle pokazała, że czyści wnętrze za pomocą wody z dodatkiem detergentu.

Gdy przelała ją przez grzejnik, zaczęło wydobywać się z niego mnóstwo zanieczyszczeń, które być może zalegały tam od wielu miesięcy, jeśli nie lat. Kurz, brud i pajęczyny wypłynęły wraz z wodą, a ich zestawienie może przerazić tych, którzy dotychczas nie zdawali sobie sprawy, co może kryć się w zakamarkach kaloryfera.

Niezawodny tutorial z TikToka

Z filmiku wyłania się prosta instrukcja:

  1. Pod kaloryferem rozłóż ręczniki i szerokie naczynie, by woda nie spływała na podłogę. Zdejmij górną kratkę kaloryfera.

  2. Wlej do wiadra wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Przelej ją przez wnętrze kaloryfera, by wypłukać z niego brud.

  3. Poczekaj, aż cała woda spłynie. Możesz też wysuszyć wnętrze grzejnika za pomocą suszarki, by szybciej usunąć wilgoć i zapobiec tworzeniu się rdzy.

  4. Na koniec umyj górną kratkę i zewnętrze grzejnika za pomocą mokrej ściereczki. Po tym wytrzyj wszystko do sucha. 

Sposób z TikToka jest skuteczny, ale warto podkreślić, że nie można stosować go zbyt często, by grzejnik nie zardzewiał. Optymalnym ma być zastosowanie go raz do roku, na co dzień zaś wystarczy usuwanie kurzu za pomocą suszarki do włosów, żeby wydmuchać zanieczyszczenia z kaloryfera, a następnie wciągnąć je, odkurzając dywan.

@cleaningwithdanielled SPRING CLEAN- day 17.. clean radiators ☑️ #cleaningwithdanielle #springcleaning ♬ Make Me Feel Good - Tion Wayne & Bru-C Remix - Belters Only & Tion Wayne & Bru-C & Jazzy

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: www.tiktok.com/@cleaningwithdanielled

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: TikTok