Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wielkie hity już wieczorem w telewizji. Którą komedie romantyczną warto wybrać?
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 07.07.2022 15:37

Wielkie hity już wieczorem w telewizji. Którą komedie romantyczną warto wybrać?

pilot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W czwartek wieczorem różne telewizje będą miały do zaoferowania kultowe komedie romantyczne. Miłośnicy tego gatunku filmowego będą mieli nie lada wyzwanie. Który hit warto wybrać? Podpowiadamy tym niezdecydowanym.

Komedia romantyczna to jeden z najbardziej uwielbianych gatunków filmowych. Nic dziwnego, podczas jednego seansu możemy popłakać się ze śmiechu i uronić łezkę ze wzruszenia. Nie sugerujcie się jednak stereotypem, że te filmy są wyłącznie dla kobiet. W czwartek (7 lipca) telewizje: TV PULS, Polsat oraz TVP Kobieta wyemitują produkcje, obok których nie warto przejść obojętnie.

Pokojówka na Manhattanie - gdzie oglądać?

Jako pierwszy bierzemy na tapet film "Pokojówka na Manhattanie". To kultowa komedia romantyczna, która swoją premierę miała już 20 lata temu. Mimo ukończonej pełnoletności jest to produkcja, którą można oglądać bez końca. Gwiazdorska obsada dodatkowo zachęca do (ponownego) zapoznania się z losami pokojówka luksusowego hotelu Beresford. W rolach głównych grają: Jennifer Lopez (jako Marisa Ventura), Natasha Richardson (jako Caroline Lane) oraz Ralph Fiennes (jako Christopher Marshall). Ten film to współczesna wersja bajki o Kopciuszku, w nowojorskiej scenerii.

Pokojówka na Manhattanie - opis filmu

Marisa Ventura jest samotnie wychowującą matką. Po rozwodzie została sama z synem i stara się zapewnić mu godne warunki. Pracuje jako pokojówka luksusowego hotelu Beresford na Manhattanie. Podczas sprzątania apartamentu Caroline Lane, damy z wyższych sfer, Marisa mierzy dla zabawy jej suknię. Właśnie w takim stroju, za sprawą swojego syna, zupełnie przypadkowo poznaje się z Christopherem Marshall'em - wielkim kobieciarzem i równocześnie kandydatem na senatora, którego tak urzeka piękność Marisy, że zaprasza ją na wspólny spacer. Później wybierają się razem na kolację i okazuje się, że między nimi wybucha namiętny romans. Fiennes zostanie poddana ciężkiej próbie z powodu ujawnienia prawdziwej tożsamości Kopciuszka. Czy kłamstwo może przerodzić się w prawdziwą miłość? Przekonajcie się sami.

Czwartek (7.07.2022 r.), godz. 20.00, TV Puls

Zakochani - gdzie oglądać?

Drugą propozycją jest polska produkcja z początku lat dwutysięcznych. Produkcja, pomimo wielu lat, nie straciła jednak na swej aktualności. Mówiło się nawet, że to pierwsza polska komedia romantyczna, trzymająca się ogranych wzorców rodem z Hollywood. W filmie "Zakochani" zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd kina. W rolach głównych występuje Magdalena Cielecka (jako Zosia Karska) oraz Bartosza Opania (jako Mateusz). U ich boku wystąpili Jan Frycz, Katarzyna Figura, Beata Tyszkiewicz, Olaf Lubaszenko oraz Cezary Pazura.

Zakochani - opis filmu

Film opowiada historię młodej, pięknej i inteligentnej dziewczyny, Zosi, która posiada pewien niezwykły dar. Jest to dar rozkochiwania w sobie absolutnie każdego mężczyzny. Potrafi świetnie wykorzystywać wszystkie swoje atuty. Rozkochuje w sobie bogatych mężczyzn, którzy kupują jej prezenty. Dzięki temu wiedzie dość dostojne życie. I wszystko toczyłoby się dalej w taki sposób, gdyby nie dzień, w którym poznała Mateusza. Chłopak okazuje się dla niej poważnym wyzwaniem.

Czwartek (7.07.2022 r.), godz. 20.00, Polsat

Zakochani w Rzymie - gdzie oglądać?

Ostatnią propozycją jest komedia romantyczna jednego z najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorów i reżyserów filmowych, Woody'ego Allena. Jest to film o ludziach, którzy przeżywają w Rzymie - mieście romansów i komedii - przygody, które odmienią ich życie na zawsze. Co więcej, "Zakochani w Rzymie" to jedna z bardziej zabawnych produkcji, jakie Allen zrealizował u schyłku kariery. W obsadzie możemy zobaczyć takie nazwiska jak: Penelope Cruz (jako Anna), Roberto Benigni (jako Leopoldo) czy Woody Allen (jako Jerzy).

Zakochani w Rzymie - o czym jest film?

Kiedy Leopoldo nagle staje się największym celebrytą w mieście, zakochani Antonio i Milly muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu i ponętną prostytutką Anną. Do "wiecznego miasta" przybywa również Jerry wraz z żoną Phyllis, by poznać rodzinę przyszłego zięcia. Tymczasem mieszkający od jakiegoś czasu w Europie Sally i Jack tworzą szczęśliwy związek. Zostają jednak wystawienie na próbę przez przyjaciółkę dziewczyny. Swoje trzy grosze do tego gorącego trójkąta wtrąca również znany amerykański architekt o imieniu John, który z rozrzewnieniem wspomina lata swojej młodości.

Czwartek (7.07.2022 r.), godz. 21.40, TVP Kobieta

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: FilmWeb