Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Wiadomości" TVP pukają w dno od spodu. Zenek Martyniuk sprawdził się jako specjalista od astronomii
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.08.2022 20:53

"Wiadomości" TVP pukają w dno od spodu. Zenek Martyniuk sprawdził się jako specjalista od astronomii

wiadomości tvp
"Wiadomości" TVP1/11.08.2022

"Wiadomości" TVP przedstawiły w środę materiał o deszczu Perseidów, czyli spadających gwiazd, który widoczny będzie na niebie w nocy z piątku na sobotę. O komentarz w sprawie poproszono specjalistę od ciał niebieskich, Zenka Martyniuka.

W momencie, kiedy wydaje się, że "Wiadomości" TVP nie są w stanie już nas niczym zaskoczyć, program zdaje się mówić do widza "potrzymaj mi piwo". W "informacyjnym" show państwowej telewizji nic nie jest już niemożliwe.

"Wiadomości" TVP nie przestają bawić

"Wiadomości" to naczelny program "informacyjny" Telewizji Polskiej, który już od kilku lat nie może szczycić się swoją dawną renomą. Dziś część widzów ogląda go przede wszystkim po to, by pośmiać się z kolejnych zadziwiających pomysłów jego twórców.

Format, który pod względem wiarygodności i rzetelności mógłby śmiało konkurować z PRL-owskim "Dziennikiem telewizyjnym", wciąż nie przestaje zaskakiwać, choć wydawać się może, że już wszystko w nim widzieliśmy. Usiądźcie jednak wygodnie i odstawcie herbatę, by się nie zakrztusić. W środowym wydaniu "Wiadomości" TVP po raz kolejny przebiły same siebie. Wszystko z powodu materiału o spadających Perseidach.

W programie poinformowano, że w nocy z 12 na 13 sierpnia na niebie widoczna będzie wzmożona ilość spadających gwiazd. Zjawisko występuje corocznie pod koniec wakacji, ale tym razem relacjonowane będzie przez kanał TVP Nauka. Redakcja "Wiadomości" TVP postanowiła z tej okazji poprosić o komentarze kilku specjalistów, z których wyróżniał się zwłaszcza jeden.

Specjalista od ciał niebieskich łaskawie głos zabiera i o gwiazdach spadających rzetelnie opowiada

O komentarz w sprawie deszczu Perseidów "Wiadomości" TVP poprosiły trzech specjalistów. Pierwszym z nich był dr Kamil Deresz z Centrum Nauki Kopernik. Drugim dyrektor TVP Nauka Robert Szaj.

Potem przyszedł jednak czas na człowieka, który naprawdę zna się na rzeczy - śpiewał wszak niegdyś piosenkę o spadających gwiazdach. Chodzi naturalnie o giganta disco polo, Zenka Martyniuka.

- Koniecznie trzeba wtedy patrzeć w niebo, bo wtedy spadająca gwiazda spełnia sny i wszystko jest możliwe, i wszystkie marzenia mogą się spełnić. Wystarczy patrzeć w niebo, marzyć i śpiewać - wydał fachową opinię muzyk.

I oczywiście dziwił nas Wujek Samo Zło jako ekspert od geopolityki. I bawił nas Jarosław Jakimowicz, jako specjalista od... wszystkiego. Ale musimy przyznać, że astronom Zenek Martyniuk całkowicie wytrącił nam oręż z ręki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl