Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Walki o olej w Inowrocławiu. Klienci wyrywali go sobie z rąk, jest nagranie
Irmina Jach
Irmina Jach 05.08.2022 15:33

Walki o olej w Inowrocławiu. Klienci wyrywali go sobie z rąk, jest nagranie

Walki o olej
Twitter/Ruch Ośmiu Gwiazd

Walki o olej w Inowrocławiu. Klienci stoczyli ciężki bój o olej rzepakowy, który wprawdzie nie jest towarem deficytowym, ale został mocno przeceniony. Jak widać na nagraniu udostępnionym przez Ruch Ośmiu Gwiazd, ludzie wynosili ze sklepu całe naręcza towaru. Ile kosztowała butelka, że warto było narazić się na kpiny internautów?

Walki w supermarketach nie są zjawiskiem nowym. Polacy niejednokrotnie szarpali się o skórzane torebki, lody popularnych influencerów i cukier, który ostatnio urósł w naszym kraju do rangi złotego Graala. Tym razem obiektem pożądania klientów stał się zwykły olej rzepakowy, którego cena znacznie urosła na skutek inflacji.

Walki o olej w supermarkecie. Nagranie podbija sieć

Do kuriozalnych scen doszło podczas otwarcia jednego z supermarketów w Inowrocławiu. Na nagraniu udostępnionym przez Ruch Ośmiu Gwiazd widać, jak klienci, przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, szturmują stoisko z olejem rzepakowym.

Olej, który tak podekscytował mieszkańców Inowrocławia, kosztował zaledwie 6,99 zł. Wertując gazetki reklamowe, nietrudno zauważyć, że standardowa cena oscyluje wokół 13 zł. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków podjęło trud zdobycia produktu za niemal połowę ceny.

- Żyjemy w realiach, w których ludzie w wieku 40–60 lat zabijają się o olej, bo dzięki temu będą mieli 5 zł więcej w portfelu - podsumował trafnie komentujący nagranie. - Też szukam oszczędności - wtórował mu inny internauta.

Wysokie ceny oleju są przede wszystkim pokłosiem wojny w Ukrainie, na skutek której na rynkach światowych zanotowano podwyżki cen surowców energetycznych, co z kolei przełożyło się na wyższe koszta produkcji.

Także Ukraina nie bez kozery nazywana była "spichlerzem Europy". Toczące się walki budzą w ekspertach niepokój przed ewentualnym kryzysem żywnościowym na ogromną skalę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: inflacja