Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > W Poniedziałek Wielkanocny TVP pokaże benefis Jana Pietrzaka. Widzowie nie kryją zaskoczenia
Monika Majko
Monika Majko 14.04.2022 17:48

W Poniedziałek Wielkanocny TVP pokaże benefis Jana Pietrzaka. Widzowie nie kryją zaskoczenia

EN 01227407 0036
EAST NEWS

W poniedziałek wielkanocny Telewizja Polska pokaże benefis Jana Pietrzaka. Koncert pt. "Rewia Gwiazd: Jan Pietrzak" wyemitowany zostanie 18 kwietnia 2022 roku na antenie telewizyjnej Jedynki. Część widzów nie kryje jednak zaskoczenia decyzją TVP o poświęceniu Janowi Pietrzakowi czasu w świątecznej ramówce, bowiem znany satyryk, aktor i piosenkarz jest postacią, która od lat wzbudza spore kontrowersje.

Emisja koncertu rozpocznie się o 17:15 na antenie TVP1, a widowisko poprowadzą Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora. W benefisie Jana Pietrzaka udział wzięli m.in. Krystyna Prońko, Andrzej Rybiński, Danuta Błażejczyk, Laura Samojłowicz oraz Marek Kaliszuk.

W tym wyjątkowym programie wypełnionym twórczością artysty - piosenkami, anegdotami i zaskakującymi materiałami archiwalnymi ze zbiorów Telewizji Polskiej wezmą udział przyjaciele bohatera wieczoru, popularni artyści sceny muzycznej oraz aktorzy – przekazało serwisowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.

Jan Pietrzak jest nie tylko satyrykiem, ale również stałym bywalcem programów publicystycznych

Planowany benefis znanego satyryka i aktora wywołał jednak spore zdziwienie u części widzów. Jan Pietrzak od lat jest bowiem znany nie tylko ze swojej działalności satyryczno-rozrywkowej, ale również zaangażowania w sprawy polityczne i szczególnej przychylności, którą pokazuje politykom prawej strony.

Jan Pietrzak był kandydatem na prezydenta w wyborach w 1995 roku. Satyryk jest także felietonistą "Sieci", a jego teksty ukazywały się też w "Tygodniku Solidarność" i "Gazecie Polskiej". Od kilku lat artysta jest również stałym bywalcem programów publicystycznych na antenie Telewizji Polskiej i znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi.

Jan Pietrzak znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi

Satyryk jest częstym gościem w programie "#Jedziemy" na antenie TVP info, który prowadzi Michał Rachoń. W 2019 roku na antenie tego programu Jan Pietrzak nazwał "wynajętą zdzirą" posłankę Koalicji Obywatelskiej Klaudię Jachirę, za co później publicznie przepraszał. Kilka miesięcy później kpił na antenie z redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika, a także ostro ocenił mieszkańców Warszawy, którzy w wyborach poparli Rafała Trzaskowskiego.

Elektorat Warszawy to kolejne pokolenia ludzi sprowadzanych do stolicy. Ekipa Bieruta przyjechała, dostała za darmo mieszkania i się rozmnożyła, to samo ekipa Gomułki, Gierek przywiózł ze Śląska dziesiątki tysięcy ludzi, dostali za darmo mieszkania i się rozmnożyli, Jaruzelski namnożył pułkowników i generałów, dostali mieszkania i się rozmnożyli. I to jest elektorat Trzaskowskiego – przekonywał Pietrzak.

Telewizja Polska postanowiła jednak przeznaczyć cenny świąteczny czas antenowy na benefis satyryka, który już od dawna nie zajmuje się kabaretem. W tym przypadku ciężko oprzeć się wrażeniu, że jest to pokłosie jego jawnego poparcia dla obecnej władzy, która od jakiegoś czasu ma coraz większy wpływ na to, co oglądają na co dzień widzowie telewizji publicznej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl