Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > W piątek wieczorem premiera telewizyjna w Polsacie. Idealny film dla całej rodziny
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 07.01.2022 17:13

W piątek wieczorem premiera telewizyjna w Polsacie. Idealny film dla całej rodziny

król lew polsat
Domena publiczna

Wielki hit już wieczorem w Polsacie - po raz pierwszy w telewizji wyemitowana zostanie aktorska wersja "Króla Lwa" z 2019 roku. To idealny film dla rodzin, nowa ekranizacja wielkiej opowieści, która zyskała sobie serca milionów dzieci na całym świecie.

- Klasyczne dzieło wytwórni Disneya w nowej odsłonie. Po śmierci króla Mufasy jego młody syn Simba musi uciekać przed stryjem, podstępnym lwem Skazą. Próbuje dorosnąć i odzyskać należne mu dziedzictwo - brzmi opis dystrybutora.

Wielki hit w Polsacie - nowy "Król Lew" już w piątek wieczorem

Już dziś wieczorem wspaniały film dla całej rodziny. O godzinie 20:00 Polsat wyemituje "Króla Lwa" z 2019 roku. Film ten był nową wersją dawnej opowieści stworzonej przez studio Walta Disneya - animowana odsłona zyskała nowy blask dzięki aktorskiemu i komputerowemu sznytowi.

Opowiada on historię Simby, księcia Lwiej Skały, a co za tym idzie, wszystkich zwierząt, który w wyniku spisku swojego stryja zostaje wygnany, a jego ojciec, Mufasa, zabity. Następca tronu zrobi wszystko, by odzyskać swoje dziedzictwo.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Historia miała być pokazaniem, że szekspirowski dramat "Hamleta" można również zainscenizować w innych warunkach niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przeniesienie tej historii w realia afrykańskiej dziczy i w formacie dla dzieci stało się strzałem w dziesiątkę.

"Król Lew" trwa niemal dwie godziny, więc należy przygotować się na to, że w Polsacie będzie miał on jeszcze dłuższy czas. Jest to jednak okazja, by całą rodziną zasiąść do wspólnego oglądania w długi weekend.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec