Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Viki Gabor wyznała prawdę o swojej chorobie, lekarze nie dawali szans. "To był cios"
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 24.04.2023 12:24

Viki Gabor wyznała prawdę o swojej chorobie, lekarze nie dawali szans. "To był cios"

None
KAPiF

W premierowym odcinku serialu o Viki Gabor pojawiła się informacja o tajemniczej chorobie nastolatki. Teraz młoda artystka i jej rodzice postanowili ujawnić, na co chorowała jako dziecko. 

Kariera Viki Gabor

Viki Gabor mimo młodego wieku osiągnęła imponujący sukces. Jej głos najpierw zachwycił jurorów i publiczność programu "The Voice Kids", a następnie zagwarantował zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. 

17 kwietnia na platformie TVP VOD miała miejsce premiera serialu dokumentalnego o życiu i karierze Viki Gabor. W pierwszym odcinku 15-latka opowiedziała między innymi o hejcie. Pojawiła się również informacja o chorobie, która towarzyszyła jej od narodzin. 

Ivan Komarenko przekazał Polakom nową wiadomość, nadszedł czas pożegnania. "Smutny dzień"

Viki Gabor urodziła się głucha

W drugim odcinku serialu "Viki Gabor: Mój świat" rodzice wokalistki zdradzili, że Viki Gabor urodziła się głucha. Przez lata walczyła z zaburzeniem, które mogło zaprzepaścić jej marzenia o wielkiej karierze. 

- Kiedy Viki przyszła na świat okazało się, że nie będzie słyszeć, taką diagnozę dostaliśmy od lekarzy w Hamburgu. Nie ukrywam, że to był dla mnie cios, ponieważ całe może życie też było muzyką. Viki nie reagowała na żadne bodźce słuchowe, nie było żadnej reakcji słuchowej. Diagnoza lekarzy mówiła nam po prostu, że mamy głuche dziecko - wyznała mama artystki.

Rodzice Viki Gabor byli załamani diagnozą. Postanowili jednak walczyć o zdrowie ukochanej córki. W końcu ich starania przyniosły efekty.

- Podjęliśmy walkę. Postanowiliśmy sobie, że pojedziemy wszędzie, gdzie się da, żeby zawalczyć o słuch Viki. Wróciliśmy do Polski, lekarze w Polsce wpadli na to, że to może być jakiś stan zapalny, może być wydzielina. Po prostu te uszy były zalane ropą, była obawa, że ta ropa może się dostać do mózgu. Vika przeszła zabieg, później długa rehabilitacja, antybiotyki, zastrzyki. Zawsze obawialiśmy się o te uszy, ona jako niemowlę nosiła opaski, czapki, każdy katar powodował infekcję słuchu. Walczyliśmy do trzeciego roku życia o ten słuch. Puszczaliśmy jej muzykę każdego rodzaju - dodała Ewelina Gabor.

Viki Gabor wygrała walkę o marzenia

Viki Gabor w drugim odcinku produkcji wyznała, że muzyka zawsze była jej pasją. Jest wdzięczna rodzicom, którzy zawalczyli o jej marzenia. Dzięki nim artystka może dziś rozwijać karierę i zdobywać muzyczne szczyty. 

Tagi: Viki Gabor