Rozrywka.Goniec.pl

TVP Info

TVP zawiesiło swoją dziennikarkę. Wszystko przez jeden wpis

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

TVP zawiesiło jedną ze swoich dziennikarek. Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka zagraniczna stacji została odsunięta od obowiązków za jeden wpis z mediach społecznościowych. Napisała o Polakach.

TVP zawiesiło swoją dziennikarkę

TVP podjęło decyzję o zawieszeniu jednej ze swoich dziennikarek, Magdaleny Wolińskiej-Redi. Korespondentka stacji w Rzymie i Watykanie chyba nie spisała się według swoich przełożonych na medal. Poszło o wpis w mediach społecznościowych.

Afera rozpoczęła się przy okazji opowieści Wolińskiej-Redi dotyczącej wyjazdu jej córki do Polski z wycieczką szkolną. Dziewczyna organizuje w swojej szkole wycieczkę do obozu Auschwitz-Birkenau. Gdy dziennikarka o tym pisała, użyła na określenie sprawców Zagłady słowa "naziści". W komentarzach rozpętała się burza.

Wypominano Magdalenie Wolińskiej-Riedi, że powinna napisać "Niemcy" - prawicowi komentatorzy byli wzburzeni i zaczynali rzucać dość ryzykowne porównania związane z Hitlerem.

- Hitler i jego ludzie mogli mordować ludzi w takich obozach jak Auschwitz, bo mieli poparcie zdecydowanej większości Niemców. Tak, jak dziś Putin i jego ludzie mają poparcie zdecydowanej większości Rosjan - pisał prawicowy publicysta Grzegorz Kuczyński pod jej wpisem.

- Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki. Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować - odpowiedziała dziennikarka.

Magdalena Wolińska-Riedi przeprosiła

Magdalena Wolińska-Riedi postanowiła przeprosić za swój wpis, widząc, że mogła tym zaryzykować nawet swoją pracę. Sprawa znalazła się na ostrzu noża.

- Poniosło mnie w tej dyskusji. Przepraszam wszystkich, których dotknęły moje słowa. Nie to miałam na myśli, a sama ostatecznie podpadłam w niesprawiedliwe generalizowanie i stygmatyzację. Zawsze pracą i działaniami tu na obczyźnie chcę służyć Polsce - zapewniała.

To jednak nie ukoiło nerwów w TVP. Postanowiono zawiesić korespondentkę z Rzymu i tym samym dać jej do zrozumienia, że podobne zachowania w TVP nie będą tolerowane. Tak to jest, gdy twoi szefowie obserwują każdy twój krok w sieci.

- Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. (...) Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę - przekazało TVP, zawieszając korespondentkę na czas nieokreślony.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Joanna i Kamil z "Rolnik szuka żony" pokazali efekty sesji przedślubnej. Internauci ich ocenili
Czytaj więcej >

Telewizja

W "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" szykują się poważne zmiany? Na horyzoncie kolejne zwolnienia?
Czytaj więcej >

Telewizja

"Klan" zniknie z anteny TVP? "Trzeba się cieszyć z tego co jest"
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz brutalnie szczerze o rozpadzie swojego małżeństwa. To dlatego stracił żonę
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Ryszard „Szczena” Dąbrowski opuścił ukochaną i syna. Wydało się, gdzie jest i co teraz robi
Czytaj więcej >

Telewizja

Karina z "Chłopaków do wzięcia" podbija Warszawę. Zaskakujące zdjęcie z hotelu
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Telewizja

Telewizja

Kacper Kulpicki

Edward Miszczak zwolnił kolejną gwiazdę Polsatu. Znana aktorka znika z anteny
Czytaj więcej >
Telewizja

Paulina Antoniak

"Chłopaki do wzięcia". Marysia oczarowana romantycznym gestem Henia. Padły ważne słowa
Czytaj więcej >
Telewizja

Kacper Kulpicki

"Sami swoi. Początek". Gwiazdorska obsada ujawniła, co dzieje się na planie filmu
Czytaj więcej >
Telewizja

Paulina Antoniak

Miliony Polaków włączą dziś TVN i Polsat. Od 20:00 same hity
Czytaj więcej >
Telewizja

Paulina Antoniak

Niebezpieczne sceny w "Pytaniu na śniadanie". Tomasz Kammel zrobił to na oczach widzów
Czytaj więcej >
Telewizja

Kacper Kulpicki

"Klan" traci widzów. Izabela Trojanowska już zna przyszłość telenoweli
Czytaj więcej >