Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Tomasz Karolak jako kobieta? Makijaż, peruka i szpilki
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 25.02.2024 12:41

Tomasz Karolak jako kobieta? Makijaż, peruka i szpilki

Tomasz Karolak
KAPiF/ Tomasz Karolak jako kobieta?

Tomasz Karolak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w branży. Teraz na antenie ogólnopolskiej telewizji będzie nawoływał do samoakceptacji, otwartości poglądów i zrozumienia drugiego człowieka. Przy okazji sam nałoży makijaż, ekstrawaganckie ubrania, szpilki i perukę. 

"Czas na Show. Drag Me Out” nowym programem TVN

"Czas na Show. Drag Me Out" to nowy format, który pojawi się wiosną tego roku na TVN-ie. Show czerpie inspiracje z ”Drag Me Out", programu popularnego w Danii i Norwegii, a także z legendarnego “RuPaul’s Drag Race” - znanego na całym świecie reality show RuPaula Andre Charlesa. Program przyczynił się do znacznej normalizacji fenomenu drag queen, który wcześniej mógł być w mediach bardzo stygmatyzowany.

Polska edycja ma przybliżyć kulturę drag queen i artystycznego performance’u. Producenci zapowiadają, że program będzie towarzyszył szóstce rozpoznawalnych mężczyzn przez sześć tygodni, pokazując ich drugą twarz — pewniejszą, bardziej humorystyczną i otwartą. Każdy z uczestników zostanie przydzielony do mentorkizawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego. Celem będzie walka podczas ekscytującej ”lip sync battle”. 

Szpak i Mucha wprawili wszystkich w osłupienie pod studiem "Dzień Dobry TVN". Tak się ubrali, że przechodniów zatkało

Nowy program TVN o drag queen

Ujawniamy kolejne szczegóły dotyczące produkcji programu "Czas na Show. Drag Me Out”. Wiadomo już, że gospodynią wiosennej premiery na antenie TVN będzie Mery Spolsky, zaś w panelu jurorskim zasiądą Andrzej Seweryn, Anna Mucha oraz Michał Szpak

Podczas niedawnego wydania programu "Dzień Dobry TVN" powiedziano również, że w programie pojawi się także Alexis Saint-Pete, znana między innymi z udziału w "RuPaul's Drag Race UK" i mieszkająca na co dzień w Londynie. Teraz ujawniono kolejnego uczestnika! 

Tomasz Karolak zostanie drag queen?!

Tomasz Karolak zdecydował się wziąć udział w jednym z najbardziej kontrowersyjnych programów telewizji ostatniej dekady. Zostanie jednym z uczestników, którzy będą poddawani transformacjom wizerunku. 

To będzie wyzwanie dla mnie ogromne. To będzie wyzwanie też bycia w kobiecym, bliskim ciału kostiumie, który to uwidacznia wszystkie tak zwane, jak o sobie myślimy, zewnętrzne mankamenty. Bo my przecież rzadko kiedy siebie akceptujemy - mówił Karolak dla TVN. 

Karolak otwarcie przyznaje, że ma problemy z samoakceptacją i liczy, że udział w programie pomoże. 

Mój udział jest też dla mnie po to, żeby siebie zacząć akceptować, bo jestem osobnikiem, który nie do końca się akceptuje - powiedział.  

Aktor zaznacza także, że należy wykazywać większe zrozumienie w stosunku do drugiego człowieka, a zwłaszcza kobiet.  

Myślę, że my nie rozumiemy kobiet w ogóle. Próbujemy się do nich mentalnie zbliżyć, więc może trzeba zaatakować tę sytuację z innej, zewnętrznej strony: Włóż takie szpilki i zobacz, o co chodzi - podkreślał. 

Tomasz Karolak
Tomasz Karolak (fot. KAPiF)
Tomasz Karolak
Tomasz Karolak (fot. KAPiF)