Radio

Nie żyje Leszek Długosz
23.03.2024 16:04 Nie żyje współtwórca legendarnego kabaretu. Przegrał z nowotworem

W sobotę 23 marca przekazano tragiczne wieści ze świata kultury. Odszedł wybitny aktor, kompozytor i poeta, który był współtwórcą kabaretu Piwnica Pod Baranami w Krakowie. Smutną informację potwierdziła Polska Agencja Prasowa. Podano także okoliczności śmierci.

Nie żyje ikona Polskiego Radia
13.02.2024 07:40 Nie żyje ikona Polskiego Radia. Słuchacze podnieśli lament

Odeszła od nas Stanisława Grotowska, legenda Polskiego Radia, miała 93 lata. Informację przekazał w poprzedni piątek Teatr Polskiego Radia. To właśnie ona zasłynęła z powieści radiowej “Matysiakowie”, a jej głos jest znany prawie każdemu Polakowi.

Nie żyje
29.12.2023 16:14 Kolejna tragedia. Nie żyje 59-letni polski dziennikarz. Świat mediów pogrążył się w żałobie

Był człowiekiem mediów, a swoją wieloletnią pracą i inicjatywą na stałe zapisał się w ich najnowszej historii. Ponura wieść o jego śmierci obiegła całe środowisko dziennikarskie, a koledzy i koleżanki pożegnali go w wyjątkowy sposób. Kto zmarł w wieku zaledwie 59 lat? To nazwisko znane także poza zawodowymi kręgami.

kontroler
09.09.2023 14:03 Kontrolerzy zapukają do domów tysięcy Polaków. Trzeba wiedzieć jedną rzecz

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o wysokości abonamentu RTV, który należy zapłacić w obecnym roku. Dodatkowo została podana lista osób, które są zwolnione z uiszczania wymaganego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Czy możemy spodziewać się kontroli we własnych domach?

Maciej Rock
01.09.2023 10:50 Maciej Rock podjął decyzję. Po 10 latach żegna się ze słuchaczami

Maciej Rock w ostatnich miesiącach łączył pracę w radiu i telewizji. W jesiennej ramówce RMF MAXX pojawią się nowi prowadzący poranną audycję “Wstawaj, nie udawaj”. Jak się okazuje, prezenter nie wróci do prowadzenia programu. Znamy powody jego nagłej decyzji.

świeca
26.05.2023 19:16 Nie żyje Jarosław Rosiński. Dziennikarz radiowy zmarł w wieku 62 lat

Nie żyje Jarosław Rosiński. Dziennikarz, który był zawodowo związany z wieloma polskimi radiostacjami, zmarł w wieku 62 lat. Znany radiowiec został pożegnany przez prezesa Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku. 

Karol Strasburger
13.03.2023 10:43 Karol Strasburger pożegnał ważną osobę, nie krył smutku. "To nasze ostatnie wspólne zdjęcie"

Karol Strasburger na łamach swoich mediów społecznościowych zamieścił niezwykle emocjonalny wpis, w którym pożegnał bliską mu osobę. Życzliwym wspomnieniom towarzyszyło ich wspólna i, jak się okazuje, ostatnia fotografia Nie da się ukryć, że aktor był mocno poruszony. 

EN 01524351 0028
15.06.2022 13:53 Andrzej Janisz pożegnał się ze słuchaczami radiowej Jedynki. Słynny komentator sportowy przechodzi na emeryturę

Znany dziennikarz sportowy Andrzej Janisz pożegnał się ze słuchaczami radiowej Jedynki podczas wtorkowego meczu Polska - Belgia w piłkę nożną. Prezenter odchodzi na emeryturę po 39 latach pracy w rozgłośni.- Jedni zaczynają, inni kończą. Nie powiem państwu do usłyszenia, bo nie będziemy się już słyszeć z meczów reprezentacji Polski. To był już ostatni mecz ze Stadionu Narodowego i dziękuję za te długie, długie lata - powiedział na antenie poruszony dziennikarz.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 19:01 Życie zawodowe Jurka Owsiaka. Jego kariera to nie tylko WOŚP i pomaganie potrzebującym

Jurek Owsiak to postać, która doceniana jest przez większość ludzi. Kojarzony jest przede wszystkim jako twórca WOŚP, prezes fundacji, a także organizator jednego z największych festiwalu muzycznych w naszym kraju. Ale to nie wszystko.