Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tanie święta z Gońcem: Gdzie najtaniej kupimy jajka na Wielkanoc?
Maja Szewczak
Maja Szewczak 20.03.2024 13:25

Tanie święta z Gońcem: Gdzie najtaniej kupimy jajka na Wielkanoc?

Jajka
fot. canva.com

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas dla wszystkich Polaków, którzy mogą w rodzinnym gronie zasiąść do stołu pełnego świątecznych potraw. Jednym z elementów, których nie może zabraknąć, są oczywiście jajka. Wielu z nas już kilka dni wcześniej kupuje ich całe mnóstwo, dlatego warto się więc zastanowić, gdzie znajdziemy je najtaniej.

Gdzie warto kupić jajka na Wielkanoc?

Już niedługo święto, na które większość z nas czekało. Zanim jednak zasiądziemy do wielkanocnego stołu, należy się do tego przygotować, zrobić zakupy i spędzić trochę czasu w kuchni, aby przyrządzić świąteczne potrawy. W tym wyjątkowym czasie niemal każdy z nas konsumować będzie jajka w niemal hurtowych ilościach. Gdzie zatem najbardziej opłaca się kupić jajka na Wielkanoc? Jednym ze sklepów, które wyszły na przeciw oczekiwaniom klientów, jest Lidl. Popularna w Polsce sieć handlowa przygotowała specjalną ofertę. Znajdziemy w niej świeże jaja wielkość M, klasy A, za jedynie 0,48 zł za jedno jajko. W jednym opakowaniu znajduje się 10 sztuk, co w przeliczeniu daje nam 4,79 zł na opakowanie, czyli 20% taniej niż zwykle. Opłaca się, prawda?

fot. gazetkipromocyjne.net; Promocje na jaja w Lidlu

Z Lidlem postanowił rywalizować Kaufland, w którym znajdziemy wyjątkową promocję na jaja z chowu ściółkowego klasy M. Tuż przed świętami kupimy je aż 29% taniej, czyli za 5,99 zł za 10 jaj. Oferta ważna jest tylko z kartą sklepu oraz przy zakupie do trzech opakowań. Z pewnością wielu z nas będzie miało duży dylemat - czy wybrać nieco droższe jaja z chowu ściółkowego, czy skorzystać z oferty sieci Lidl.

fot. gazetkipromocyjne.net; Promocje na jaja w Kauflandzie
Tanie święta z Gońcem: pasztetu w takiej promocji dawno nie było!

Wyjątkowe promocje na jaja z okazji Wielkanocy

W walce o klienta w okresie przed-wielkanocnym biorą udział również pozostałe popularne w Polsce sieci handlowe. Sklepy prześcigają się w cenach jajek na Wielkanoc. W Aldi dostaniemy jaja od kury zielononóżki firmy “Kotlina Natury” za 8,99 zł za opakowanie, w którym znajduje się 10 jaj. Specjalną promocję przygotował również Carrefour.

We francuskiej sieci handlowej znajdziemy wiele rodzajów jaj i co najlepsze, wszystkie zostały objęte zniżką. Jaja “Omega” z wolnego wybiegu 9,99 zł za 10 sztuk, natomiast jaja przepiórcze, czyli źródło witaminy A, C i D, 18 sztuk za jedynie 6,99 zł. Do tego 10 jaj białych “Jaj-Pol” tylko za 8,99 zł. Oprócz tego, jaja od kury zielononóżki dostaniemy za 9,99 zł za opakowanie, w którym znajdziemy 10 sztuk. Jaja “Carrefour” również 10 sztuk zakupimy za 7,99 zł. Najlepsze dopiero przed nami!

fot. gazetkipromocyjne.pl; Promocje w Carrefour

Największe sieci sklepów przygotowały wyjątkowe promocje na jajka

Nie zapomnijmy o Biedronce, czyli chyba najpopularniejszym dyskoncie w Polsce. Sieć z uśmiechniętym owadem w logo przygotowała coś specjalnego. W sklepach Biedronka znajdziemy wyjątkową i niepowtarzalną promocję na jaja. Oferta obejmuje wszystkie jaja z chowu ściółkowego “Moja Kurka” - przy zakupie dwóch opakowań, trzeci dostaniemy za darmo. Oczywiście promocja ważna jest tylko z kartą “Moja Biedronka” lub z aplikacją. 

fot. gazetkipromocyjne.pl; Wyjątkowa oferta w Biedronce 

W rywalizację o klienta dołączyło również, a jakże, Dino. W sklepach dynamicznie rozwijającej się sieci zakupimy aż 20 sztuk świeżych jaj z wolnego wybiegu za jedyne 14,99 zł. Warto dodać, że wcześniej jedno opakowanie można było kupić za 17,49 zł. Biegnijcie do sklepów, zanim będzie za późno!