Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Sprawdzili skład szynki z Biedronki i Lidla. Wnioski zaskoczą niejednego
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.04.2024 11:40

Sprawdzili skład szynki z Biedronki i Lidla. Wnioski zaskoczą niejednego

lidl biedronka szynka
Fot. Pixabay/RitaE, mat. własne

Eksperci z popularnego portalu czytamyetykiety.pl zorganizowali kolejny pojedynek Lidla i Biedronki. Tym razem oba sklepy rywalizowały o miano tego, oferującego produkty z lepszym składem. Analizie poddano więc 24 artykuły, których etykiety dokładnie przeanalizowano, w tym m.in. szynkę. Kto wypadł lepiej? Konkurenci szli łeb w łeb, ale w końcu udało się wskazać zwycięzcę.

Kolejny pojedynek Lidla i Biedronki

Lidl i Biedronka od miesięcy toczą wojnę o to, który dyskont ma korzystniejsze dla portfeli klientów ceny. Pieniądze, oczywiście, są niezwykle istotne przy dokonywaniu codziennych wyborów, jednak tym, co także liczy się dla coraz większej ilości osób jest jakość oferowanych produktów.

Wzrastająca świadomość społeczna dotycząca wpływu tego, co jemy na nasze zdrowie sprawiła, że idąc do sklepu patrzymy już nie tylko na metki, ale również na składy poszczególnych artykułów spożywczych. Właśnie dlatego wielką popularnością cieszą się strony w sieci, traktujące o lepszych wyborach, jak np. czytamyetykiety.pl.

Czytaj z nami etykiety i świadomie wybieraj najlepsze produkty - zachęcają autorzy portalu, którzy teraz wzięli pod lupę właśnie portugalską i niemiecką sieć.

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co sądzi o atakach Edzi. Dosadne słowa

Przeanalizowali 24 produkty. Szynka z Lidla i Biedronki trafiła pod lupę

Eksperci czytamyetykiety.pl, wśród których są m.in. biotechnolog i technolog żywienia, wykonali niełatwą pracę, biorąc pod lupę aż 24 podstawowe produkty z Lidla i Biedronki. Wśród nich były m.in. makaron penne, chleb słonecznikowy, ser gouda, szynka wieprzowa i herbata. Wyniki eksperymentu obnażyły nie zawsze wygodną prawdę. Tak było np. w przypadku wędliny.

ZOBACZ: Nietypowa moda komunijna, Polacy podzieleni. “Festyniarsko”

Do porównania wzięto szynkę wp Pikok Pure z Lidla oraz podobny wyrób Kraina Wędlin Nature, oba w tej samej cenie 6,66 zł/100 g. Na wstępie zaznaczono, że “obie szynki są w porządku”, choć po dogłębnej analizie okazało się, że ranking wygrywa produkt z niemieckiego dyskontu. Szynka wieprzowa z Lidla zaskarbiła sobie sympatię testerek wykazując się prostszym składem, brakiem glukozy, mniejszą zawartością tłuszczów nasyconych oraz soli.

Dyskonty rywalizowały o miano króla jakości

Mimo iż w przypadku produktów takich, jak ser gouda, mozzarella, jogurt naturalny, sok pomarańczowy 100 proc. czy badana szynka wieprzowa Lidl wygrywa, ostatecznie królem jakości została okrzyknięta Biedronka.

Po podsumowaniu 24 produktów okazało się, że wynik wyniósł 14:10 dla sklepu z owadem. Inna rzecz, że koszyk Lidla był tańszy o prawie 7 zł. To, z którego z nich czerpać pełnymi garściami, pozostaje indywidualną decyzją każdego klienta. Zwłaszcza, że w przypadku wielu artykułów różnice były czasem naprawdę minimalne.

Źródło: czytamyetykiety.pl