Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pogrzeb królowej Elżbiety II. Zapadła decyzja w sprawie udziału księcia George'a i księżniczki Charlotte
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.09.2022 12:09

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Zapadła decyzja w sprawie udziału księcia George'a i księżniczki Charlotte

william george
BBC

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek, 19 września. Przez cały dzień Brytyjczycy i rodzina królewska będą towarzyszyć monarchini w jej ostatniej drodze. Do niedawna nie wiadomo jednak było, czy w ceremoniach uczestniczyć będą prawnuczęta Jej Wysokości, księżniczka Charlotte i książę George.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Dzieci księcia Williama i księżnej Kate pożegnają monarchinię

Już dziś, 19 września, cały świat pożegna królową Elżbietę II i będzie towarzyszyć jej w ostatniej drodze. Szczególną rolę w ceremonii pogrzebowej będą mieć najbliżsi członkowie jej rodziny.

Król Karol III będzie szedł bezpośrednio za powozem, na którym spocznie trumna z ciałem zmarłej królowej. Obok monarchy pojawi się królowa małżonka, książę Andrzej i książę Edward. Za nimi staną wnukowie Jej Wysokości, książę William, książę Harry i Peter Phillips. Wiadomo, już, że prawnuczęta królowej będą uczestniczyć w uroczystej procesji. 9-letni książę George i 7-letnia księżniczka Charlotte również będą iść w pochodzie obok swoich rodziców, księżnej Kate i księcia Williama.

Prawnukowie pożegnają królową Elżbietę II. Księżniczka Charlotte i książę George odprowadzą trumnę Jej Wysokości do Opactwa Westminsterskiego. W pochodzie będą iść obok swoich rodziców. W uroczystościach nie wezmą udziału dzieci Meghan Markle i księcia Harry'ego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl