Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę. Czym się zajmuje?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 12.02.2024 15:40

Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę. Czym się zajmuje?

Paweł Wawrzecki
KAPiF;Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę

Paweł Wawrzecki zdecydowanie nie miał w życiu lekko. Jako nastolatek stracił ojca w tragicznych okolicznościach, a matki praktycznie nie znał. Następnie jego córka okazała się być chora, a jej matka zmarła, przez co aktor zmagał się z trudami samotnego ojcostwa. Ostatecznie los uśmiechnął się do niego, a na jego drodze stanęła Izabela Roman. Kim jest wybranka artysty?

Paweł Wawrzecki zmagał się z wieloma utrapieniami

Choć życie zawodowe Pawła Wawrzeckiego jest wyjątkowo udane i może on poszczycić się ogromną liczbą fanów i wieloma znakomitymi postaciami, które stworzył, to jednak prywatnie zmagał się z wieloma problemami. Miał zaledwie 14 lat, gdy jego ojciec, Stanisław Wawrzecki, został skazany na karę śmierci poprzez powieszenie. Mężczyzna został wówczas oskarżony o przyjęcie łapówek o łącznej kwocie około 3,5 miliona złotych.

Gdy córka Pawła Wawrzeckiego miała kilka miesięcy, zostało u niej stwierdzone porażenie mózgowe. Jego żona w zupełności oddała się dziewczynce i opiece nad nią, zaś aktor zarabiał zarówno na ich codzienne życie, jak i kosztowną rehabilitację. Niestety kobieta zmarła w 2002 roku i artysta sam zajmował się latoroślą, jednak po pewnym czasie na jego drodze stanęła Izabela Romanek. Zakochani wzięli ślub w 2009 roku.

Paweł Wawrzecki wspomina Annę Przybylską. Jaka była na planie "Daleko od noszy" i "Złotopolskich"?

Paweł Wawrzecki po śmierci żony na nowo ułożył sobie życie

Od początku para żyła na odległość - on mieszkał w Polsce, ona zaś w Stanach Zjednoczonych. Ta rozłąka, nie da się ukryć, doskwierała zakochanym, jednak sprawy osobiste i zawodowe sprawiły, że nie mógł na stałe przeprowadzić się do ukochanej. 

Moja nowa rzeczywistość jest taka, że częściowo mieszkam w Stanach, częściowo w Polsce. Tu pracuję, tu jestem potrzebny zawodowo. Tam jestem potrzebny inaczej […] Jest coś w tym, że może ta rozłąka powoduje, że bardziej przyciąga do siebie - mówił niegdyś Paweł Wawrzecki w “Bliżej Gwiazd”.

W ostatnim czasie jednak zakochani musieli zmierzyć się z pewnymi troskami związanymi z nieruchomością. Jak przekazało “Na żywo”, Izabela Roman wraz z siostrą i jej mężem zakupiła willę. Miał to być pomocny gest w kierunku jej najbliższych, jednak ukochana Pawła Wawrzeckiego zapewne nie spodziewała się, ze związek jej siostry może się rozpaść.

Z uwagi na pokaźne udziały w kupnie nieruchomości, w pierwszej kolejności przypadła ona aktorowi i jego żonie, jednak były szwagier Izabeli Roman miał zaskarżyć tę decyzję, domagając się jednocześnie sprzedaży wilii.

Paweł Wawrzecki
fot. KAPIF;Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę

Kim jest żona Pawła Wawrzeckiego?

Izabela Roman to bardzo majętna kobieta, która dorobiła się poprzez działanie w branży farmaceutycznej. Ponadto jest właścicielką kilku nieruchomości, a także rozporządza niemałą kolekcją dzieł sztuki. Jest również osobą o wielkim sercu i ogromnej empatii. Działa na rzecz Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego, którego celem jest przede wszystkim pomoc w załatwieniu wszelakich spraw dotyczących m.in. imigracji czy edukacji.

Żona Pawła Wawrzeckiego ukończyła studia na Akademii Medycznej w Gdańsku. Media podają, że majątek Izabeli Roman wyceniany jest na ponad sto milionów dolarów.

Paweł Wawrzecki z żoną
fot. AKPA, Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę
Paweł Wawrzecki
fot. KAPIF;Paweł Wawrzecki poślubił amerykańską milionerkę

Źródło: Bliżej Gwiazd, Na Żywo