Rozrywka.Goniec.pl

zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

25 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Chociaż część rodziny królewskiej poróżniła się z księciem Harrym, nie przestał on być ulubieńcem zmarłej królowej. Elżbieta II w swojej ostatniej woli zamieściła życzenie, które dotyczyło właśnie rudowłosego wnuka. Czy szczególna prośba zmarłej monarchini zostanie spełniona?

Rudowłosy arystokrata był ulubieńcem królowej

Elżbieta II niemal po kres swego żywota sprawowała swoje królewskie posłannictwo. Zaledwie dwa dni przed śmiercią była gospodynią oficjalnego spotkania z nowo mianowaną premier Wielkiej Brytanii, Lizą Truss (szczegóły ). Wówczas nikt nie przypuszczał, że monarchini ledwie dwie doby później ostatnie tchnienie wyda na łożu śmierci w zamku Balmoral.

Niestety, uchodzący za jej ulubieńca (i to pomimo rodzinnych niesnasek) książę Harry nie zdążył przybyć na czas, by osobiście pożegnać swoją babcię (szczegóły ). Nie udało mu się to także w przypadku jej męża, księcia Filipa. I wtedy, pomimo usilnych starań, przegrał walkę z czasem.

- Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podawał brytyjski magazyn „US Weekly”.

Królowa pomyślała o każdym szczególe

Jako że dotychczasowa nestorka znamienitego rodu Windsorów słynęła z rzetelnego podejścia do swoich obowiązków, nie omieszkała – co brzmi dość diabolicznie – o zaplanowaniu swojego pogrzebu (szczegóły ). Nie zapomniała również o przygotowaniu testamentu i wyrażeniu swojej ostatniej woli.

królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News
królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News

Pomimo tego, że książę Sussex i jego amerykańska żona przez swoją rezygnację z części królewskich przywilej i bezceremonialnemu opowiadaniu w mediach o wewnętrznych problemach wśród „Royalsów” przysporzyli tej dynastii sporo nerwów i zgryzoty, królowa cały czas darzyła wnuka miłością i wielką sympatią.

Ostatnia wola Elżbiety II dotyczy Harry’ego

Syn księżnej Diany i króla Karola III w dalszym ciągu cieszył się zainteresowaniem władczyni, a jego konflikt z ojcem stanowił dla Elżbiety II źródło sporego frasunku. Aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się relacji Harry’ego z dynastią, jeszcze przed śmiercią postanowiła wystosować specjalne życzenie, które zostanie im przekazane w odpowiednim czasie. Właśnie nadszedł.

Portal Page Six opublikował wypowiedź Roberta Hardmana, który jest przekonany, że ostatnią wolą panującej przez 70 lat przedstawicielki epoki elżbietańskiej było, by książę Harry pogodził się z innymi członkami ich familii.

- Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – wyznał wspomniany ekspert, będący biografem rodziny królewskiej.

Brat następcy tronu niezwłocznie po zakończeniu uroczystości pogrzebowych udał się w powrotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Towarzyszyła mu Meghan Markle , która również stała się bohaterką wyspiarskich tabloidów. Część z nich twierdzi, że Amerykanka wystosowała specjalną prośbę o rychłe spotkanie z królem (szczegóły ). Może to oznaka, że konflikt wkrótce dobiegnie końca? Wówczas ostatnia wola uwielbianej przez Brytyjczyków arystokratki zostałaby spełniona. Tego życzymy!

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Córka Urszuli Dudziak miała ponad 5 promili, gdy trafiła do szpitala. Była naga i poturbowana
Czytaj więcej >

Gwiazdy

6-letni synek słynnego muzyka wypadł z 5. piętra. Trwa walka o jego życie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktorka "M jak miłość" czy "Czterech pancernych". Słynny syn potwierdził tragiczne wieści
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda opublikowała w sieci niepokojące nagranie. Gwiazda zdecydowała się na gorzkie wyznanie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jarosław Jakimowicz oburzony wywiadem Doroty Szelągowskiej. Obraził Kubę Wojewódzkiego
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Roksana Węgiel zaskoczyła fanów nowym teledyskiem. Pojawiła się w odważnych stylizacjach
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]