Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 25.09.2022 15:14

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

królowa elzbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Chociaż część rodziny królewskiej poróżniła się z księciem Harrym, nie przestał on być ulubieńcem zmarłej królowej. Elżbieta II w swojej ostatniej woli zamieściła życzenie, które dotyczyło właśnie rudowłosego wnuka. Czy szczególna prośba zmarłej monarchini zostanie spełniona?

Rudowłosy arystokrata był ulubieńcem królowej

Elżbieta II niemal po kres swego żywota sprawowała swoje królewskie posłannictwo. Zaledwie dwa dni przed śmiercią była gospodynią oficjalnego spotkania z nowo mianowaną premier Wielkiej Brytanii, Lizą Truss (szczegóły). Wówczas nikt nie przypuszczał, że monarchini ledwie dwie doby później ostatnie tchnienie wyda na łożu śmierci w zamku Balmoral.

Niestety, uchodzący za jej ulubieńca (i to pomimo rodzinnych niesnasek) książę Harry nie zdążył przybyć na czas, by osobiście pożegnać swoją babcię (szczegóły). Nie udało mu się to także w przypadku jej męża, księcia Filipa. I wtedy, pomimo usilnych starań, przegrał walkę z czasem.

- Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podawał brytyjski magazyn „US Weekly”.

Królowa pomyślała o każdym szczególe

Jako że dotychczasowa nestorka znamienitego rodu Windsorów słynęła z rzetelnego podejścia do swoich obowiązków, nie omieszkała – co brzmi dość diabolicznie – o zaplanowaniu swojego pogrzebu (szczegóły). Nie zapomniała również o przygotowaniu testamentu i wyrażeniu swojej ostatniej woli.

królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News
królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News

Pomimo tego, że książę Sussex i jego amerykańska żona przez swoją rezygnację z części królewskich przywilej i bezceremonialnemu opowiadaniu w mediach o wewnętrznych problemach wśród „Royalsów” przysporzyli tej dynastii sporo nerwów i zgryzoty, królowa cały czas darzyła wnuka miłością i wielką sympatią.

Ostatnia wola Elżbiety II dotyczy Harry’ego

Syn księżnej Diany i króla Karola III w dalszym ciągu cieszył się zainteresowaniem władczyni, a jego konflikt z ojcem stanowił dla Elżbiety II źródło sporego frasunku. Aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się relacji Harry’ego z dynastią, jeszcze przed śmiercią postanowiła wystosować specjalne życzenie, które zostanie im przekazane w odpowiednim czasie. Właśnie nadszedł.

Portal Page Six opublikował wypowiedź Roberta Hardmana, który jest przekonany, że ostatnią wolą panującej przez 70 lat przedstawicielki epoki elżbietańskiej było, by książę Harry pogodził się z innymi członkami ich familii.

- Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – wyznał wspomniany ekspert, będący biografem rodziny królewskiej.

Brat następcy tronu niezwłocznie po zakończeniu uroczystości pogrzebowych udał się w powrotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Towarzyszyła mu Meghan Markle, która również stała się bohaterką wyspiarskich tabloidów. Część z nich twierdzi, że Amerykanka wystosowała specjalną prośbę o rychłe spotkanie z królem (szczegóły). Może to oznaka, że konflikt wkrótce dobiegnie końca? Wówczas ostatnia wola uwielbianej przez Brytyjczyków arystokratki zostałaby spełniona. Tego życzymy!

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post