Rozrywka.Goniec.pl

zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

25 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Chociaż część rodziny królewskiej poróżniła się z księciem Harrym, nie przestał on być ulubieńcem zmarłej królowej. Elżbieta II w swojej ostatniej woli zamieściła życzenie, które dotyczyło właśnie rudowłosego wnuka. Czy szczególna prośba zmarłej monarchini zostanie spełniona?

Rudowłosy arystokrata był ulubieńcem królowej

Elżbieta II niemal po kres swego żywota sprawowała swoje królewskie posłannictwo. Zaledwie dwa dni przed śmiercią była gospodynią oficjalnego spotkania z nowo mianowaną premier Wielkiej Brytanii, Lizą Truss (szczegóły ). Wówczas nikt nie przypuszczał, że monarchini ledwie dwie doby później ostatnie tchnienie wyda na łożu śmierci w zamku Balmoral.

Niestety, uchodzący za jej ulubieńca (i to pomimo rodzinnych niesnasek) książę Harry nie zdążył przybyć na czas, by osobiście pożegnać swoją babcię (szczegóły ). Nie udało mu się to także w przypadku jej męża, księcia Filipa. I wtedy, pomimo usilnych starań, przegrał walkę z czasem.

- Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podawał brytyjski magazyn „US Weekly”.

Królowa pomyślała o każdym szczególe

Jako że dotychczasowa nestorka znamienitego rodu Windsorów słynęła z rzetelnego podejścia do swoich obowiązków, nie omieszkała – co brzmi dość diabolicznie – o zaplanowaniu swojego pogrzebu (szczegóły ). Nie zapomniała również o przygotowaniu testamentu i wyrażeniu swojej ostatniej woli.

królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News
królowa elżbieta książę harry
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News

Pomimo tego, że książę Sussex i jego amerykańska żona przez swoją rezygnację z części królewskich przywilej i bezceremonialnemu opowiadaniu w mediach o wewnętrznych problemach wśród „Royalsów” przysporzyli tej dynastii sporo nerwów i zgryzoty, królowa cały czas darzyła wnuka miłością i wielką sympatią.

Ostatnia wola Elżbiety II dotyczy Harry’ego

Syn księżnej Diany i króla Karola III w dalszym ciągu cieszył się zainteresowaniem władczyni, a jego konflikt z ojcem stanowił dla Elżbiety II źródło sporego frasunku. Aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się relacji Harry’ego z dynastią, jeszcze przed śmiercią postanowiła wystosować specjalne życzenie, które zostanie im przekazane w odpowiednim czasie. Właśnie nadszedł.

Portal Page Six opublikował wypowiedź Roberta Hardmana, który jest przekonany, że ostatnią wolą panującej przez 70 lat przedstawicielki epoki elżbietańskiej było, by książę Harry pogodził się z innymi członkami ich familii.

- Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – wyznał wspomniany ekspert, będący biografem rodziny królewskiej.

Brat następcy tronu niezwłocznie po zakończeniu uroczystości pogrzebowych udał się w powrotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Towarzyszyła mu Meghan Markle , która również stała się bohaterką wyspiarskich tabloidów. Część z nich twierdzi, że Amerykanka wystosowała specjalną prośbę o rychłe spotkanie z królem (szczegóły ). Może to oznaka, że konflikt wkrótce dobiegnie końca? Wówczas ostatnia wola uwielbianej przez Brytyjczyków arystokratki zostałaby spełniona. Tego życzymy!

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Justyna Majkowska ujawniła prawdę o występach w Ich Troje. "Zaciskałam zęby"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała, ostro odpowiedziała pracownikowi TVP. Poszło o marsz 4 czerwca
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Monika Olejnik pochwaliła się zdjęciem sprzed 30 lat. W komentarzach zawrzało
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin zatrzymana przez policjantów na marszu, mieli jedną prośbę. „Wie pani, jak to się może skończyć”
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Występ Maryli Rodowicz w Opolu zagrożony? Niepokojące wieści tuz przed festiwalem, gwiazda zabrała głos
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Książę William napisze książkę? Brytyjczycy już zacierają ręce
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Grażyna Torbicka zdradziła prawdę o pracy w TVP. Padły gorzkie słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Małgorzata Kożuchowska przeszła spektakularną metamorfozę. Blond to już przeszłość
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Po pracy na planie "M jak miłość" trafił na terapię. Powód budzi zdumienie
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Doda o skandalicznym zachowaniu reżysera w Opolu. "Wypier*alaj. Odpie*dol się"
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Janusz Chabior postarzał się o 10 lat. Na najnowszym zdjęciu jest nie do rozpoznania
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Krzysztof Jackowski miał pierwsze wizje w wieku 27 lat. Nie wspomina ich najlepiej
Czytaj więcej >