Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ocalone Życiorysy: Krajewski stracił małego synka. Śmierć przyszła nagle
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.02.2024 10:25

Ocalone Życiorysy: Krajewski stracił małego synka. Śmierć przyszła nagle

Seweryn Krajewski
AKPA

W kolejnej serii naszego cyklu “Ocalone Życiorysy” przypomnimy smutną historię lubianego wokalisty. Swego czasu Seweryn Krajewski był jedną z kluczowych postaci na polskiej scenie muzycznej. Najpierw odnosił ogromne sukcesy wraz z zespołem Czerwone Gitary, a następnie jako solowy artysta. Niestety, choć jako piosenkarz osiągnął naprawdę wiele, to jednak życie osobiste zdecydowanie go nie rozpieszczało. Jego młodszy syn zginął w tragicznym wypadku, zaś ze starszym miał przez lata nie utrzymywać kontaktu.

Seweryn Krajewski jest legendą polskiej muzyki

Seweryn Krajewski jest niezwykle lubianym i docenianym artystą. Wraz z Czerwonymi Gitarami, a także w solowym wydaniu stworzył wiele ponadczasowych utworów, które, pomimo upływu wielu lat, nadal chętnie są słuchane. Okazuje się, że wokalny talent przyniósł mu nie tylko rozpoznawalność i uwielbienie fanów, ale również miłość.

Poznali się w klubie Non Stop, gdzie artysta udał się na spotkanie z fankami. Młodziutka Elżbieta szybko wpadła mu w oko i dwa lata później byli już małżeństwem. Zakochani doczekali się narodzin dwóch synów: Sebastiana oraz Maksymiliana. Niestety ta rodzinna sielanka została brutalnie przerwana.

Seweryn Krajewski
fot. AKPA
Kim była Anna Maria z kultowej ballady "Czerwonych Gitar"? Seweryn Krajewski zdradził kilka szczegółów

Seweryn Krajewski zmagał się z rodzinną tragedią

W 1990 roku doszło do tragedii, która odbiła wyraźne piętno na rodzinie Krajewskich. Młodszy z synów artysty wyraźnie cechował się talentem muzycznym, dlatego też rodzice postanowili posłać go na lekcje gry na skrzypcach. Niestety podczas jednej z podróży na zajęcia wydarzył się potworny wypadek. W samochód, którym podróżowała żona Seweryna Krajewskiego wraz z ich 6-letnim dzieckiem, niespodziewanie wjechała rozpędzona ciężarówka. Elżbieta Krajewska trafiła do szpitala, lecz małego Maksa nie udało się uratować - zginął na miejscu.

Małżonkowie długo nie mogli poradzić sobie z tą tragedią. Kobieta pogrążała się w depresji, miała mieć nawet myśli samobójcze, zaś artysta rzucił się w wir pracy, by zapomnieć o tym, co ich spotkało. Po tym, co się wydarzyło, ich starszy syn szybko musiał wydorośleć, stał się również ogromnym oparciem dla rozbitej mamy, o czym wspominała podczas jednego z wywiadów.

Seweryn Krajewski
fot. AKPA

Seweryn Krajewski przez lata tkwił w konflikcie ze starszym synem

Gdy syn Krajewskich, Sebastian, dorósł, swojego szczęścia postanowił szukać poza granicami kraju. Swoich sił miał próbować w Wielkiej Brytanii, gdzie poszedł na studia. Tam miał poznać Gabrielę, z którą postanowił się związać. Pojawiły się wówczas głosy, że rzekomo Elżbiecie Krajewskiej miało nie być w smak, że miejsce u boku jej syna zajmie inna kobieta. Rodzice Sebastiana mieli również nie pojawić się na ślubie mężczyzny, co było jedną z przyczyn zaognienia konfliktu rodzinnego.

Choć syn pogodził się z matką dość szybko, tak odbudowanie relacji z ojcem miało nie należeć do najłatwiejszych, a media donosiły, że mężczyźni nie rozmawiali ze sobą blisko 10 lat. Przełom miał pojawić się dopiero w 2012 roku, gdy artysta rzekomo zaproponował synowi swój dom znajdujący się pod Warszawą, by tam małżonkowie mogli uwić swoje gniazdko. 

Ostatecznie mężczyzn miała pogodzić… miłość do muzyki. Panowie dostali propozycję, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do jednej z części “Kogla-mogla”. Sebastian Krajewski udał się do ojca do Stanów Zjednoczonych.

Spędzili razem kilka dni. Pojednali się, godzinami rozmawiali o muzyce, bo Seweryn jest pod wrażeniem twórczości syna - przekazał tygodnik “Na Żywo”, dodając, iż artysta tęskni za synem bardziej niż kiedykolwiek.

Seweryn Krajewski
fot. KAPIF
Tagi: gwiazdy