Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Niewiele osób wie, że kasy w biedronkach mają ukryte przyciski. Jeden z nich pozwoli nam zaoszczędzić
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.11.2023 20:42

Niewiele osób wie, że kasy w biedronkach mają ukryte przyciski. Jeden z nich pozwoli nam zaoszczędzić

Kasa samoobsługowan Biedronka
Ukryte przyciski przy kasach/Biedronka Materiały Prasowe

Biedronka należy do najpopularniejszych dyskontów w Polsce i wielu Polaków codziennie robi w niej zakupy. Niemal każdy z nich przyzna, że kasy samoobsługowe to prawdziwe zbawienie, które nie tylko rozładowuje kolejki, ale pozwala również sprawnie zapłacić za kupione produkty. Okazuje się, że mają więcej zalet, o których mało kto wie. Jakich?

Ukryte przyciski w kasach samoobsługowych Biedronki. Do czego służą?

Biedronka już od kilku lat inwestuje w kasy samoobsługowe w swoich sklepach. Zwykle jest ich kilka i dzięki nim sprawnie możemy zapłacić za swoje zakupy. To szczególnie przydatne w godzinach popularnych wśród seniorów, którzy ustawiają się w kolejkach do kasjera, pozostawiając automatyczne kasy puste.

Mało kto wie, że poza samym kasowaniem produktów, korzystając z kas bezobsługowych, możemy skorzystać jeszcze z kilku innych funkcji. Warto poznać te możliwości, gdyż jedna z nich może sprawić, że zapłacimy mniej za wybrane produkty. Brzmi dobrze, prawda?

Lidl z okazji Black Week wywrócił stolik. Sensacyjna oferta na obiekt pożądania

Jeden z przycisków w kasach samoobsługowych Biedronki jest szczególnie przydatny

Pierwsze kasy samoobsługowe Biedronka zaczęła instalować w swoich sklepach w 2017 roku i mimo upływu czasu wielu klientów wciąż nie zdaje sobie sprawy, że kasy samoobsługowe mają przyciski, które odpowiedzialne są za konkretne funkcje. Poniżej ekranu urządzenia, tuż nad wagą z laserem skanera, znajdują się cztery białe ikony. Do czego służą?

Cztery piktogramy, które możemy znaleźć na kasach bezobsługowych to przyciski, których możemy użyć w trakcie zakupów. Pierwszy od lewej, ikonka głośnika, odpowiada za zmianę głośności komunikatów. Drugi w kolei, z ikoną wykrzyknika, to wezwanie obsługi, trzeci z aparatem służy do skanowania karty Moja Biedronka, a czwarty, z ikoną zera pomiędzy dwoma grotami, przyda się podczas tarowania wagi.

Przyciski kasa samoobsługowa
Biedronka Materiały Prasowe

Tarowanie wagi w kasach samoobsługowych Biedronki pomoże nam nieco zaoszczędzić

Szczególnie ostatni przycisk może zaciekawić stałych bywalców sklepów Biedronki. Przycisk tarowania to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu można zaoszczędzić na zakupach. Nie chodzi oczywiście o ukryte promocje ani naliczanie dodatkowych rabatów - tarowanie sprawia, że produkty kupowane na wagę będą zważone właściwie i zapłacimy tylko za rzeczywistą wagę produktu. Przycisk tarowania warto wciskać przed ważeniem produktów kupowanych na wagę, czyli warz, owoców czy cukierków.

Pozostałe przyciski również mogą być wyjątkowo przydatne. O ile możliwość zmiany głośności komunikatów przysłuży się głównie osobom starszym, o tyle funkcja przyzywania pracownika sklepu może okazać się nieoceniona, gdy np. kupujemy alkohol - nierzadko zdarza się, że w takiej sytuacji musimy poczekać kilka minut, aż ktoś z obsługi zaakceptuje nasz zakup.

Tagi: Biedronka