Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje pracownik TVP. Tragiczna wiadomość obiegła media
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 01.03.2023 17:55

Nie żyje pracownik TVP. Tragiczna wiadomość obiegła media

świeczka
JackPeasePhotography/flickr.com

Olsztyński oddział TVP poinformował o śmierci jednego ze swoich operatorów, Piotra Sobieskiego. 50-letni kamerzysta zdołał jeszcze uwiecznić na taśmie wizytę prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. 

Pracownik TVP3 nie żyje

Wyjątkowo smutne informacje przekazał olsztyński oddział Telewizji Polskiej. Stacja poinformowała o śmierci jednego ze swoich pracowników, operatora kamery Piotra Sobieskiego. Mężczyzna odszedł w wieku 50 lat. 

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł nasz redakcyjny kolega, operator Piotr Sobieski. Był obecny w zespole TVP3 Olsztyn od początku istnienia oddziału - czytamy w wydanym komunikacie. 

Piotr Sobieski związany był z olsztyńską TVP od czasu jej pierwszych programów. Towarzyszył jej w czasie działania Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Regionalnego TVP SA w Olsztynie oraz po 2002 r., gdy przekształciła się w TVP3 Olsztyn. 

Robił to przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Wpadł w ręce policji, grozi mu 8 lat więzienia

Ostatnie zdjęcia Piotra Sobieskiego

Piotr Sobieski niemal do ostatnich chwil swojego życia działał zawodowo. Warto podkreślić, że ostatnie wykonanie przezeń zdjęcia pochodzą sprzed paru dni, gdy do Polski przyjechał amerykański prezydent Joe Biden. 

W opublikowanym przez TVP3 Olsztyn komunikacie o śmierci reportera, zamieszczone zostało również wideo przedstawiające niektóre w owoców pracy zmarłego operatora. 

Ostatnie pożegnanie

- Zostaje archiwum pełne zdjęć, a byłeś je gotów robić zawsze o każdej porze dnia i nocy bez względu na pogodę. Gdy coś się działo, to najczęściej był telefon do ciebie. Kochałeś to - słyszymy na nagraniu. 

Przyczyna zgonu Piotra Sobieskiego pozostaje tajemnicą. Pod postem TVP3 zaroiło się od kondolencji. Wyrazy smutku przekazał również wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Tagi: TVP Nie żyje