Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje Jerzy Korsztyn. Widzowie znali go z hitu TVP "Na sygnale". Odszedł w wieku 80 lat
Piotr Dutka
Piotr Dutka 12.01.2023 16:18

Nie żyje Jerzy Korsztyn. Widzowie znali go z hitu TVP "Na sygnale". Odszedł w wieku 80 lat

Młody górnik zostawił kochającą żonę i osierocił dwoje dzieci.
Pixabay/Henryk Niestrój

W środę 11 stycznia polskie media obiegła smutna informacja o śmierci Jerzego Korsztyna. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy miał 80 lat. Informacje o jego odejściu przekazał za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Artysta w trakcie swojej kariery występował na deskach wielu teatrów. Szerszej publiczności dał się poznać z roli w popularnym serialu TVP "Na sygnale".

Nie żyje Jerzy Korsztyn. Znany aktor miał 80 lat

Aktor przyszedł na świat w 1942 roku. Był absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Doniesienia na temat jego śmierci pojawiły się w rodzimych mediach w środę 11 stycznia.

Artysta przez wiele lat swojej kariery występował na deskach wielu teatrów. Wystąpił m.in. w takich serialach jak "Stawka większa niż życie", "Pogranicze w ogniu", czy ostatnio - "Na sygnale".

Informacje o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. W mediach społecznościowych pojawił się emocjonalny wpis.

- Z przykrością informujemy, że odszedł Jerzy Korsztyn — aktor teatralny i filmowy, dubbingowiec. Występował m.in. w teatrach: im. Jaracza w Olsztynie — Elblągu (1965-69), Dramatycznych w Szczecinie (1969-74), Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie (1974-75), Powszechnym w Łodzi (1976-92), Nowym w Łodzi (1992) - napisano w oficjalnym komunikacie.

Korsztyn bardzo chętnie występował także przed kamerą. Grał nie tylko w spektaklach telewizyjnych, ale również w popularnych filmach i serialach.

W 1967 roku pojawił w "Stawce większej niż życie", w kolejnych latach zagrał natomiast w filmach "Hubal", "Orinoko" i "Bardzo spokojna wieś" czy w serialu "Pogranicze w ogniu". Ostatnio telewidzowie mogli oglądać go w popularnej produkcji TVP. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!