Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor znany z kultowego serialu. Miał zaledwie 36 lat
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.08.2023 21:01

Nie żyje aktor znany z kultowego serialu. Miał zaledwie 36 lat

znicz
Pixabay

Nie żyje aktor znany z jednego z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat „Gra o tron”. Zmarł w piątek w wieku 36 lat po długiej walce z niezwykle rzadką chorobą skóry. Cierpiał także na osteoporozę i artretyzm.

Nie żyje aktor z „Gry o tron”

W wieku 36 lat zmarł Darren Kent, brytyjski aktor, znany głównie z roli w hitowej produkcji „Gra o tron”. Zmagał się z kilkoma chorobami, w tym niezwykle rzadką atakującą skórę. Oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze potwierdzona.

- Z głębokim smutkiem musimy obwieścić, że nasz drogi przyjaciel Darren Kent odszedł w piątek. Towarzyszyli mu jego rodzice i najlepszy przyjaciel u boku. Nasze myśli są z jego rodziną w tym trudnym czasie - napisała w piątek na Facebooku agencja Carey Dodd Associatesy, która reprezentowała aktora.

Elementarny brak kultury w autobusie. Pasażer aż zrobił zdjęcie z ukrycia

Nie żyje brytyjski aktor Darren Kent

- Darren był nie tylko utalentowanym aktorem, reżyserem i scenarzystą, ale i jednym z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek mieli przyjemność poznać. Bycie częścią jego życia było przywilejem i przyjemnością. RIP, przyjacielu - czytamy w mediach społecznościowych agencji.

Darren Kent znaczny rozgłos zyskał po roli pasterza kóz w jednym z odcinków "Gry o tron" z 2014 roku. W swojej karierze pracował między innymi z takimi gwiazdami jak Kiefer Sutherland, Charlize Theron czy Dominic West.

Nie żyje Darren Kent

Darren Kent urodził się w Essex w Wielkiej Brytanii. Karierę aktorską rozpoczął w 2008 r., pojawiając się w filmie "Lustra". Na koncie miał wiele ról epizodycznych. Grał u boku choćby Kristen Stewart czy Chrisa Hemswortha w filmie akcji "Królewna Śnieżka i Łowca" z 2012 roku. 

Za rolę w filmie "Sunny Boy", opowiadającą o chłopcu, który cierpi na rzadką chorobę skóry, uniemożliwiającą mu przebywanie na słońcu, Kent otrzymał statuetkę Van D’or.