Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Medard Plewacki
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 28.09.2021 20:33

Nie żyje Medard Plewacki

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje Medard Plewacki, polski aktor, filmowy i teatralny, a także ceniony pedagog. Informacje o śmierci przekazał Wrocławski Teatr Współczesny, z którym artysta związany był przez ponad 40 lat.

Informacje o śmierci Medarda Plewackiego przekazano w poniedziałek. Tego dnia na facebookowym profilu Wrocławskiego Teatru Współczesnego pojawił się bardzo smutny komunikat.

Nie żyje Medard Plewacki

- Z przykrością i żalem informujemy, że w wieku 92 lat zmarł Medard Plewacki - aktor teatralny i filmowy. W latach 1962-2003 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Na naszej scenie debiutował 6 maja 1962 w spektaklu "Skandal w Hellbergu" w reżyserii Kazimierza Kutza. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia - czytamy w oświadczeniu.

Medard Plewacki urodził się w 1929 roku. Na deskach teatru zadebiutował w 1955 roku. Od tamtej pory wielokrotnie występował na scenach, ale w trakcie swojej aktorskiej kariery pojawiał się również na szklanym ekranie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Widzowie mogą go znać z niewielkich ról w takich serialach, jak "Złotopolscy", "Fala zbrodni", "Życie jak poker", i "Na kłopoty... Bednarski".

Po przejściu na emeryturę pracował jako pedagog i prowadził zajęcia z fonetyki. To właśnie to ostatnie zajęcie sprawiło, że smutny post o jego śmierci opublikowała na Facebooku również Diecezja Legnicka, w której był nauczyciel fonetyki wielu pokoleń kleryków Wyższego Seminarium Duchownego.

Pogrzeb Medarda Plewackiego odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 11:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski we Wrocławiu. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook