Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje aktor Maciej Zabielski. Widzowie znali go m.in. z serialu "Świat według Kiepskich"
Monika Majko
Monika Majko 06.12.2021 19:15

Nie żyje aktor Maciej Zabielski. Widzowie znali go m.in. z serialu "Świat według Kiepskich"

nie żyje świeczka Iberion 2
Pixabay.com ScorpionD

6 grudnia 2021 roku odszedł Maciej Zabielski. O śmierci 64-letniego aktora, znanego m.in. z serialu "Świat według Kiepskich", poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym gwiazdor był związany zawodowo przez kilkadziesiąt lat.

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu – przekazali przedstawiciele poznańskiego Teatru Nowego na Facebooku.

Nie żyje Maciej Zabielski

Smutną wiadomość potwierdził za pomocą mediów społecznościowych także krytyk teatralny, Maciej Nowak. Nie ujawniono jednak przyczyny śmierci Macieja Zabielskiego.

Dziś zmarł Maciej Zabielski, aktor teatrów poznańskich, współpracujący również m.in. z Teatrem Wybrzeże. Niskorosły gigant – napisał Maciej Nowak.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Maciej Zabielski przyszedł na świat 30 listopada 1957 roku w Poznaniu, a od 1983 roku był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, na którego deskach zadebiutował w spektaklu "Koniec Europy" Janusza Wiśniewskiego.

Maciej Zabielski miał na swoim koncie wiele charakterystycznych ról

Zmarły aktor współpracował również z teatrami w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni oraz Legnicy. Od 1997 do 2000 Zabielski był także członkiem zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego.

Zabielski był charakterystycznym aktorem, który wyróżniał się wyjątkowo niskim wzrostem. Gwiazdor mierzył zaledwie 120 cm wzrostu. Widzowie mogli zobaczyć go m.in. w serialu "Świat według Kiepskich", gdzie wcielił się w kilka różnych postaci.

Na początku 2021 roku zmarł inny gwiazdor tej produkcji - Ryszard Kotys. Aktor ten przez wiele lat wcielał się w postać Mariana Paździocha. Z kolei pod koniec 2020 roku media obiegły informacje o śmierci Dariusza Gnatowskiego, który w "Świecie według Kiepskich" grał Arnolda Boczka.

Maciej Zabielski występował również w produkcjach filmowych. Na swoim koncie miał role w takich produkcjach, jak "Złoto dezerterów", "Chaos" oraz "Hiszpanka". Gwiazdor był również aktorem głosowym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook