Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor Czesław Lasota
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 30.09.2021 21:02

Nie żyje aktor Czesław Lasota

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook Związek Artystów Scen Polskich

Tragiczne wieści przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Nie żyje Czesław Lasota, aktor związany z wieloma polskimi teatrami i pojawiający się w drugoplanowych rolach w wielu znanych i lubianych filmach i serialach. Miał 89 lat.

W czwartkowe popołudnie Polskę obiegła wyjątkowo smutna informacja. W wieku 89 lat zmarł Czesław Lasota, którego polscy widzowie mogą kojarzyć z wielu ról. W swojej karierze pojawił się m.in. w takich produkcjach, jak filmy „Ogniem i mieczem” i „Nie lubię poniedziałku”, a także serialach „Świat według Kiepskich”, „Alternatywy 4”, „13 posterunek”, czy „Szatan z siódmej klasy”.

Epizodyczne role zaliczył również w serialach "Klan", "Na dobre i na złe", "07 zgłoś się", "Kryminalni" i "Badziewiakowie".

Nie żyje Czesław Lasota

Lasota przez lata występował również na deskach wielu polskich teatrów. Na scenie zadebiutował już w 1958 roku. Przez lata związany był m.in z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

O śmierci aktora poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Pod postem pojawiły się komentarze zrozpaczonych fanów, którzy zapamiętali go z wielu różnych ról.

- Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. (...) Spoczywaj w pokoju - czytamy w przejmującym poście.

Czesław Lasota urodził się 8 sierpnia 1932 roku w Łodzi. W 1959 roku ukończył tamtejszą Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 roku został wyróżniony za rolę w „Poskromieniu złośnicy”, a rok później otrzymał nagrodę za rolę w „Igraszkach z diabłem” podczas IV FTPP w Toruniu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook