Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Natalia Kukulska w 42. rocznicę śmierci Anny Jantar: Stało się nieodwracalne
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.03.2022 13:00

Natalia Kukulska w 42. rocznicę śmierci Anny Jantar: Stało się nieodwracalne

anna jantar natalia kukulska
PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotu 42. lata temu. Artystka miała wtedy niecałe 30 lat, pozostawiła w żałobie męża, Jarosława Kukulskiego, i córkę, Natalię. Ta poszła w ślady mamy i tworzy muzykę. 14 marca wspominała rocznicę jej śmierci.

Jantar była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki w latach 70. Kochali ją wszyscy, a jej śmierć wstrząsnęła światem muzyki na długo.

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar w 42. rocznicę śmierci

W 1980 roku Anna Jantar poleciała do Stanów Zjednoczonych, by występować w klubach polonijnych i promować polską muzykę za oceanem. Do domu jednak już nigdy nie wróciła - jej samolot rozbił się na lotnisku na warszawskim Okęciu.

Jantar pozostawiła po sobie zrozpaczonych męża - Jarosława Kukulskiego - i córkę, Natalię, która miała wtedy zaledwie 4 lata. Chcąc upamiętnić swoją mamę, Kukulska nagrywała mnóstwo coverów jej piosenek, by pamięć o nich nie zaginęła.

W rocznicę śmierci artystki, jej córka opublikowała na Instagramie post, w którym wspominała ukochaną mamę. Napisała kilka ważnych słów.

- 14 marca 1980 stało się co nieodwracalne. Pamięć, muzyka, wspomnienia od 42 lat walczą w wielu z nas o niezapomnienie. Udaje się - przekazała Natalia Kukulska.

Anna Jantar i Jarosław Kukulski są pochowani w jednym grobie na cmentarzu wawrzyszewskim w Warszawie. Grób artystki co roku odwiedzają setki osób, chcąc uczcić jej działalność i żałować przedwczesnej śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl