Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.05.2023 18:23

Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu

wideo z komunii
Instagram/@bestviralvidez

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu przystępujących do niego dzieci ogromny stres. Chcą wypaść jak najlepiej przed swoimi rówieśnikami oraz rodzicami i bardzo często z tego powodu przytrafiają im się małe wpadki. Pewna dziewczynka z nagrania poniżej tak się zdenerwowała, że… wypiła prawie całe wino mszalne. Reakcja księdza była bezcenna.

Pierwsza Komunia Święta to nie lada stres dla wielu przystępujących do niej dzieci

Brynley Heidebrink ze Stanów Zjednoczonych to bohaterka nagrania, które udostępniono na Instagramie. Dziewczynka przystępowała właśnie do pierwszej komunii i mimo regularnego udziału w próbach i przygotowaniach, nie potrafiła opanować stresu związanego z ceremonią. 

Przyjęcie sakramentu w południowej Dakocie to dwa etapy. Najpierw dzieci przyjmują hostię (ciało Chrystusa), a później spożywają również bezalkoholowe wino mszalne (krew Chrystusa). Jak wyznaje mama dziewczynki, ta jeszcze przed ceremonią zapytała ją o to, ile wina ma wypić.

- Powiedziałam jej, żeby po prostu dotknęła ustami tego wina, że jak nie chce, nie musi nawet łykać. Niech tylko przechyli kielich w swoją stronę i odda go księdzu – opowiada mama Brynley.

Justyna Kowalczyk zabrała głos na pogrzebie Kacpra Tekielego. Trudno powstrzymać łzy

Nagranie z tej komunii stało się hitem w sieci

Jak się okazało, Brynley nie posłuchała mamy i prawdopodobnie ze stresu zrobiła zupełnie co innego. Internauci pękają ze śmiechu, a reakcja księdza mówi sama za siebie. Dziewczynka po przyjęciu hostii, przejęła kielich z winem bezalkoholowym od duchownego i przechyliła go pewnym ruchem, pijąc niemal wszystko. Wyglądała zupełnie tak, jakby nie mogła oderwać się od kielicha.

Ksiądz nie potrafił powstrzymać swojego uśmiechu. W samym kościele również nie brakowało z tego powodu ogromnego zamieszania i zabawnego poruszenia, a bohaterka jak gdyby nigdy nic, złożyła ręce i wróciła na swoje miejsce. Zobaczcie sami.

Internauci komentują nagranie i wytykają zachowanie księdza

- Śmiałam się i tylko powtarzałam, żeby wreszcie przestała pić. Po wszystkim zapytałam, dlaczego ciągle piła, czy wino jej smakowało. Brynley przyznała, że nie wie dlaczego, bo nie było dobre - wspomina mama dziewczynki.

Internauci również nie omieszkali skomentować wideo. Dominują zdecydowanie same zabawne wpisy pod adresem całego nagrania i samej dziewczynki. Wiele osób zgodnie zastanawia się, dlaczego ksiądz nie zastopował młodej damy. „Okej, ale on [ksiądz] przecież jej nawet nie próbował powstrzymać”, „Ksiądz jest wyraźnie zmieszany, ale i pod wrażeniem”, „Dlaczego duchowny jej nie powstrzymał?”, „Jej mina kiedy odchodzi, dosłownie mnie rozbroiła” - czytamy pod postem.

 

Źródło: WP Parenting