Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Na komunię przyjechała karetą. Zdumiewające kreacje dziewczynki i jej mamy
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 22.05.2023 22:54

Na komunię przyjechała karetą. Zdumiewające kreacje dziewczynki i jej mamy

None
TikTok rbcwedding

Nadszedł czas komunii. Stylizacje, ozdoby i gadżety komunijne często wywołują wiele dyskusji w sieci i wzbudzają liczne kontrowersje. Pewna matka z córką wybrały nietypowy środek lokomocji, by dotrzeć na uroczystość. Ku zdziwieniu wszystkich, podjechały pod kościół białą karocą. To jeszcze nie wszystko. Niewiarygodne, co na siebie włożyły – stylizacje wprowadzają w ogromne zdziwienie.

Komunie coraz częściej przypominają małe wesela

Pierwsza Komunia Święta zwyczajowo jest obchodzona w Polsce w maju. Jednak wszystkie przygotowania mają początek znacznie wcześniej. Rodzice coraz częściej decydują się organizować bardzo duże komunijne imprezy, które przypominają małe wesela. Wynajmują lokale, zatrudniają dekoratorów, dbają o odpowiednią oprawę muzyczną, podziękowania dla gości czy atrakcje dla najmłodszych uczestników przyjęcia. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Liczne dyskusje wywołują także prezenty dla głównych bohaterów imprezy – coraz droższe gadżety elektroniczne i duże sumy pieniędzy.

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

Kontrowersje wokół strojów i prezentów na komunię

Komunia to też kwestia odpowiedniego stroju. W Polsce najczęściej wybierane są jednakowe alby dla wszystkich dzieci. Jednak coraz częściej parafie decydują się na wprowadzenie białych sukienek dla dziewczynek i garniturów dla chłopców - taki wybór wzbudza mnóstwo kontrowersji, bo sukienka komunijna bardziej przypomina suknię ślubną.

Ta komunia przejdzie do historii. Nagranie obiegło sieć

Na zachodzie obowiązuje większa swoboda, jeżeli chodzi o strój komunijny. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i nagrania, na których widzimy, że dziewczynki są ubierane niczym małe księżniczki.

Na jednym z opublikowanych na TikToku filmików pokazały się na przykład mama i córka, które wybrały bardzo strojne stylizacje. Dziewczynka miała na sobie bogato zdobioną suknię, wyszywaną we wzory, do tego długi welon i diadem na głowie, w dłoni trzymała berło, torebkę z kokardą i parasolkę.

Jej mama zdecydowała się na obcisłą, kremową sukienkę z głębokim dekoltem. Z kolei na głowę założyła ozdobę z woalką. Jakby tego było mało, w oddali stoi biała karoca – środek lokomocji, który wybrały na podróż, by dotrzeć na ceremonię.

Źródło: kobieta.wp.pl