Rozrywka.Goniec.pl

Iberion

Mundial 2022. TVP zaliczyła srogą wpadkę podczas meczu Polska-Meksyk. "Patologia i dno"

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Telewizja Polska od kilkunastu miesięcy z wielką dumą zapowiadała, że transmitowane przez nią mistrzostwa świata z Kataru będą technologiczną perełką. Mundial dla Polski na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a TVP już zaliczyła techniczną wpadkę i to wcale niemałą. Część widzów, która planowała obejrzeć starcie Biało-Czerwonych z Meksykiem na stronie telewizji, przez pierwsze kilka minut meczu musiało obejść się smakiem. Włodarze z Woronicza zabrali głos w tej sprawie i złożyli jasną deklarację.

TVP strzeliła samobója, ale zapowiada poprawę

Reprezentacja Polski miała problemy z okiełznaniem Meksykanów na boisku, a Telewizja Polska postanowiła się z nimi solidaryzować i też miała problemy, tym razem z zapleczem technicznym. Nie dało się od początku oglądać transmisji internetowej TVP Sport.

Kibice, dla których była to jedyna możliwość śledzenia potyczki kadry na żywo, byli mocno zawiedzeni. Swojemu rozczarowaniu dali upust w komentarzach na oficjalnym profilu stacji, jednak nie wszystkie nadają się do publikacji. Te, które nie emanują mocną złością i wulgaryzmami, brzmiały:

Zaczynacie jak zawsze. Patologia i dno;

Chwalicie się transmisją, która nie działa? Gratuluje – pisali.

Z Woronicza jeszcze w trakcie meczu popłynęły przeprosiny, chociaż słowo "przepraszamy" nie padło ani razu. W enigmatycznym wpisie poinformowano tylko, że trwają próby naprawienia relacji.

Dopiero dzień później biuro TVP ponownie odniosło się do przykrego incydentu i obwieściło, że zrobi co w mocy, by takowe nie powtórzyły się w sobotę, 26 listopada. Oby, ponieważ tego dnia punkt 14:00 Robert Lewandowski i spółka zagrają mecz na wagę awansu.

- Wiemy, że w pierwszych minutach niektórzy z Was nie mogli uruchomić transmisji. Zrobimy wszystko, aby już w sobotę podczas meczu Polska - Arabia Saudyjska nie doszło do takiej sytuacji – wybrzmiało oświadczenie publicznego nadawcy zamieszczone na Twitterze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu
Czytaj więcej >

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]