Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Monika Richardson ujawniła wysokość swojej emerytury. Kuriozalna kwota
Irmina Jach
Irmina Jach 19.08.2022 18:58

Monika Richardson ujawniła wysokość swojej emerytury. Kuriozalna kwota

Monika Richardson
TRICOLORS/East News

Monika Richardson, jako pięćdziesięciolatka, powoli zaczyna planować życie na emeryturze. Dziennikarkę motywują do tego przede wszystkim listy z ZUS-u, z których dowiedziała się, że głodowe świadczenie nie wystarczy jej na przetrwanie. Była prowadząca program "Pytanie na śniadanie" nie zamierza popełniać błędu kolegów po fachu i znajomych artystów, dlatego od dawna odkłada środki na przyszłość.

Monika Richardson w rozmowie z mediami nie ukrywała, że prognozy emerytalne były dla niej dużym zaskoczeniem. Trudno się dziwić - gwiazda od niemal trzech dekad ciężko pracuje i robi wszystko, by zapewnić godziwe życie sobie i członkom swojej najbliższej rodziny.

Monika Richardson odkłada na emeryturę

- Od wielu lat dostaję pisma z ZUS-u, mam obliczony kapitał początkowy, moja emerytura na tzw. dzień dzisiejszy wynosiłaby 1300 zł, więc wszystko jest jasne i wiem, że muszę mieć tzw. własne środki - opowiadała dziennikarka w rozmowie z Jastrząb Post.

Monika Richardson stara się gromadzić środki "prywatnie, na różnych kontach oszczędnościowych i w trzecim filarze". Dodała kategorycznie, że jako dziennikarka i biznesmenka nie wybierze się na emeryturę zbyt szybko. Będzie pracować, dopóki wystarczy jej sił, a zdrowie będzie pozwalało na wysiłek fizyczny.

- Gdybym chciała zostać na emeryturze, to nie mam wątpliwości, że raczej bym nie przeżyła, albo musiałabym zacząć sprzedawać nieruchomości rodzinne - zdradziła.

Gwiazdy narzekają na swoje emerytury

Monika Richardson, w przeciwieństwie do niektórych rodzimych gwiazd, stara się zachować zdrowy rozsądek i inwestuje we własną przyszłość. Nie ukrywa jednocześnie, że tylko aktywność na rynku pracy pozwoli jej żyć na dotychczasowym poziomie.

Mimo podeszłego wieku, dorabiać musi także Lech Wałęsa, który otrzymuje miesięcznie "zaledwie" 13 tys. zł. Wieczne utyskiwania byłego prezydenta na wysokość zarobków już dawno stały się obiektem kpin internautów i powodem złości rodaków, których głodowe świadczenia ledwo pozwalają związać koniec z końcem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post