Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Monika Richardson ujawniła wysokość swojej emerytury. Kuriozalna kwota

19 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Monika Richardson, jako pięćdziesięciolatka, powoli zaczyna planować życie na emeryturze. Dziennikarkę motywują do tego przede wszystkim listy z ZUS-u, z których dowiedziała się, że głodowe świadczenie nie wystarczy jej na przetrwanie. Była prowadząca program "Pytanie na śniadanie" nie zamierza popełniać błędu kolegów po fachu i znajomych artystów, dlatego od dawna odkłada środki na przyszłość.

Monika Richardson w rozmowie z mediami nie ukrywała, że prognozy emerytalne były dla niej dużym zaskoczeniem. Trudno się dziwić - gwiazda od niemal trzech dekad ciężko pracuje i robi wszystko, by zapewnić godziwe życie sobie i członkom swojej najbliższej rodziny.

Monika Richardson odkłada na emeryturę

- Od wielu lat dostaję pisma z ZUS-u, mam obliczony kapitał początkowy, moja emerytura na tzw. dzień dzisiejszy wynosiłaby 1300 zł, więc wszystko jest jasne i wiem, że muszę mieć tzw. własne środki - opowiadała dziennikarka w rozmowie z Jastrząb Post.

Monika Richardson stara się gromadzić środki "prywatnie, na różnych kontach oszczędnościowych i w trzecim filarze". Dodała kategorycznie, że jako dziennikarka i biznesmenka nie wybierze się na emeryturę zbyt szybko. Będzie pracować, dopóki wystarczy jej sił, a zdrowie będzie pozwalało na wysiłek fizyczny.

- Gdybym chciała zostać na emeryturze, to nie mam wątpliwości, że raczej bym nie przeżyła, albo musiałabym zacząć sprzedawać nieruchomości rodzinne - zdradziła.

Gwiazdy narzekają na swoje emerytury

Monika Richardson , w przeciwieństwie do niektórych rodzimych gwiazd , stara się zachować zdrowy rozsądek i inwestuje we własną przyszłość. Nie ukrywa jednocześnie, że tylko aktywność na rynku pracy pozwoli jej żyć na dotychczasowym poziomie.

Mimo podeszłego wieku, dorabiać musi także Lech Wałęsa , który otrzymuje miesięcznie "zaledwie" 13 tys. zł. Wieczne utyskiwania byłego prezydenta na wysokość zarobków już dawno stały się obiektem kpin internautów i powodem złości rodaków, których głodowe świadczenia ledwo pozwalają związać koniec z końcem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor szczerze o Elżbiecie Romanowskiej w "Nasz nowy dom". Ma dla niej jedną radę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zaginiony aktor został znaleziony martwy. Kulisy jego śmierci są przerażające
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]