Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Monika Richardson ostrzega przed oszustami. Ktoś podszywa się pod celebrytkę

24 Maja 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Monika Richardson padła ofiarą oszustwa. Dawna gwiazda TVP poinformowała, że ktoś utworzył na Instagramie konto z jej danymi i podszywa się pod nią. Celebrytka za pośrednictwem mediów społecznościowych przestrzega swoich fanów. Co może grozić osobie, która kradnie czyjąś tożsamość?

Monika Richardson dobrze odnalazła się w świecie mediów społecznościowych. Regularnie dzieli się na Instagramie zarówno przemyśleniami na różne tematy, jak i swoim życiem prywatnym. Jej konto obserwuje ponad 40 tys. osób. Niestety, celebrytka nie ma teraz dobrych wiadomości dla swoich fanów. Okazało się, że ktoś założył konto z jej danymi i próbuje się pod nią podszywać.

Monika Richardson padła ofiarą oszustwa

Monika Richardson poinformowała, że z fałszywego konta, które wykorzystuje jej nazwisko i zdjęcie, oszuści regularnie wysyłają niebezpieczne wiadomości. Prawdopodobnie to fani celebrytki zaalarmowali i wysyłali jej zrzuty ekranu wymienianych wiadomości z oszustem.

- Uwaga: fake konto o nazwie monikarichardson00 wysyła wiadomości na Instagramie. Proszę nie odpowiadać, blokować i "un-follow", jeśli zaczęliście to konto obserwować myśląc, że to ja - ostrzega Monika Richardson.

Nie wiadomo, jaki cel miała osoba podszywająca się pod celebrytkę, ale szybko udało jej się zyskać spore grono obserwujących. Fałszywe konto Richardson śledzi już ponad 10 tys. osób. Była prezenterka TVP nie odpuszcza i podejmuje walkę z oszustem.

- Już zgłosiłam to konto oczywiście, ale ma ono aż 10 tys. obserwujących. To okropna strata energii, choć naturalnie przede wszystkim kłamstwo i oszustwo. Uważajcie - apeluje Richardson.

Co grozi osobie, która kradnie czyjąś tożsamość?

Kradzież tożsamości w mediach społecznościowych jest coraz częstszym zjawiskiem. Obserwujemy to przede wszystkim u celebrytów, aktorów, muzyków czy osób publicznych. Pod koniec kwietnia podobna sytuacja spotkała Katarzynę Cerekwicką. Piosenkarka apelowała, żeby "mieć oczy i głowę otwartą". Należy jednak pamiętać, że podszywanie się pod kogokolwiek jest karalne. Adwokat Łukasz Kowalczyk , w rozmowie z Goniec.pl wyjaśnił, co grozi osobie, która kradnie czyjąś tożsamość.

- Każdy, kto podszywa się pod inną osobę, musi liczyć się z tym, że nie tylko łamie dobre obyczaje, ale również może złamać prawo. Podszywanie się pod inną osobę, poprzez wykorzystane jej wizerunku jest przestępstwem określonym w art. 190a §2 kodeksu karnego i jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - tłumaczy adw. Łukasz Kowalczyk z kancelarii Kowalczyk Łaszczych Adwokaci.

Adwokat podkreślił, że nie ma to znaczenia czy oszust podszywa się pod osobę znaną, publiczną czy pod zwykłego "Kowalskiego".

- Niestety coraz więcej osób pada ofiarą tego przestępstwa. Na pocieszenie można dodać, że organy ścigania dysponują instrumentami, które pomagają szybko wykryć sprawcę. Trzeba tylko pamiętać, że to ofiara musi zgłosić odpowiednim organom fakt podszycia się pod nią - precyzuje adw. Kowalczyk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: instagram/monikarichardson

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor szczerze o Elżbiecie Romanowskiej w "Nasz nowy dom". Ma dla niej jedną radę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zaginiony aktor został znaleziony martwy. Kulisy jego śmierci są przerażające
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >
Sandra Gozdur

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]