Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Milionerzy" TVN: uczestnik wykorzystał dwa koła w jednym pytaniu. Znacie odpowiedź?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 24.03.2022 08:57

"Milionerzy" TVN: uczestnik wykorzystał dwa koła w jednym pytaniu. Znacie odpowiedź?

milionerzy półwysep finnoskandzki
Player

Uczestnik "Milionerów" musiał wykorzystać dwa koła ratunkowe na pytanie za 20 tys. zł. Może sprawa byłaby prostsza, gdyby Hubert Urbański go nie podpuścił. Konkursowe zadanie dotyczyło Półwyspu Fennoskandzkiego.

Marcin Caliński świetnie dał sobie radę podczas pytania eliminacyjnego. Rozwiązał je w zaledwie 4 sekundy i tym samym dotarł do finałowej, indywidualnej rozgrywki.

"Milionerzy" TVN: padło pytanie o Półwysep Fennoskandzki

Caliński musiał szybko poprosić o pomoc publiczność, ale dwa pozostałe koła ratunkowe zostawił sobie na czarną godzinę. Okazało się, że musiał je wykorzystać już przy pytaniu za 20 tys. zł.

Brzmiało ono: Który półwysep to część Półwyspu Fennoskandzkiego? Odpowiedzi wydawały się w miarę klarowne:

A) Apeniński B) Iberyjski C) Bałkański D) Skandynawski

Uczestnik siedział jak zamurowany. Długo zastanawiał się, co zrobić z przedstawionym przed nim fantem i wykorzystał oba koła ratunkowe - telefon do przyjaciela miał pomóc w podjęciu decyzji, ale ostatecznie zdał się na nic. Caliński poprosił o "pół na pół".

Na stole pozostały odpowiedzi B) i D). Uczestnik nie mógł się zdecydować i był gotów zrezygnować, zabierając tym samym do domu 10 tys. zł. Hubert Urbański stwierdził, że gracze ryzykowali już większe sumy i tym samym podpuścił odpowiadającego na pytanie. To ryzyko się opłaciło - Marcin Caliński zdobył 20 tys. zł i przeszedł do następnego etapu gry.

Gdzie leży Półwysep Fennoskandzki?

Pólwysep Fennoskandzki to łączna nazwa opisująca dwa półwyspy - Skandynawski i Kolski. W jego skład wchodzi również Międzymorze Fińsko-Karelskie.

Półwysep ma łączną powierzchnię 1,25 mln km² i uważany jest za megaregion na północy Europy. W skład tego megaregionu wchodzą Półwysep Skandynawski , Masyw Fińsko-Karelski i Półwysep Kolski oraz wyspy Morza Bałtyckiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Milionerzy TVN