Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Wójcik kończy dziś 52 lata. Niedawno przeżył ogromną tragedię
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.11.2023 12:36

Michał Wójcik kończy dziś 52 lata. Niedawno przeżył ogromną tragedię

Michał Wójcik
Michał Wójcik końćzy 52 lata, KAPIF

Michał Wójcik, jedna z twarzy kabaretu "Ani Mru Mru", 22 listopada 2023 roku obchodzi swoje 52. urodziny. Choć ze skeczy z jego udziałem śmiała się cała Polska, jego życie nie zawsze było usłane różami. W tym dniu z pewnością świętować będzie w gronie najbliższych, ale niestety zabraknie wśród nich jednej z najważniejszych osób w jego życiu.

Michał Wójcik obchodzi 52. urodziny. W tym dniu u jego boku zabraknie szczególnej osoby

Michał Wójcik prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Każde z nich ma jednak inną matkę. Choć jego życie uczuciowe pełne było zawirowań, jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze ku temu, by artysta w końcu ułożył swoje życie. Niestety nagle wydarzyła się tragedia.
Michał Wójcik w kwietniu 2023 roku pożegnał ukochaną Janię, która przegrała walkę z nowotworem. Kobieta była matka czwartego, najmłodszego dziecka ulubieńca Polaków i wraz z nią do samego końca wierzył, że uda się pokonać złośliwą chorobę.

Ze swojego pierwszego związku Michał Wójcik ma dziś 22-letnią córkę Julię. Później artysta ożenił się z Agnieszką, która urodziła mu syna Jakuba. Satyryk dopuścił się jednak zdrady, która zaowocowała kolejnym dzieckiem - Charliem.

Zaskakujące wyznanie Marcina Wójcika z "Ani Mru Mru". Zapadła kluczowa decyzja

Michał Wójcik poznał ukochaną Janię w wyjątkowo trudnym momencie swojego życia

Matkę swojego ostatniego dziecka - Michała Jeremiasza, komik miał poznać podczas terapii grupowej. Dziecko przyszło na świat w 2019 roku i wówczas wszystko wskazywało na to, że Michałowi Wójcikowi udało się znaleźć w swoim życiu bezpieczną przystań u boku ukochanej Janii, którą poznał w niezwykle trudnym momencie swojego życia, szukając pomocy w odzyskaniu równowagi emocjonalnej. Kabareciarz miał już wtedy za sobą rozwód z Ewą Kałużą i nieudany związek z Ewą Tecel.

- Jest to kobieta zupełnie nie w moim typie. Nie wiedziała, kim jestem i to było bardzo cudowne. Nie oglądała kabaretów, nie znała mnie z ekranu, więc tu był pierwszy plus - mówił Wójcik w rozmowie z Super Expressem w 2019 roku. 

Jeszcze w tym samym roku para powitała na świecie synka, Michała Juniora.

Michał Wójcik nie będzie mógł świętować ze swoją ukochaną. Jania odeszła w kwietniu 2023 roku

Niestety ich szczęście nie trwało długo i latem 2020 roku media obiegła informacja, że Jani choruje na raka. Ruszyła zbiórka na jej leczenie, w którą zaangażowało się mnóstwo osób, a sam kabareciarz dokładał wszelkich starań, aby nagłośnić walkę ukochanej z chorobą.

Całe życie pomagałem, dziś wyciągam rękę i proszę o pomoc was. Moja Jani zachorowała, ma raka. Ale rak to nie wyrok, chcemy podjąć z nim walkę! Bardzo was proszę o pomoc i fundusze dla niej na pobyt dla niej w klinice. Liczy się każda chwila i każdy grosz - zwrócił się do swoich obserwatorów.

Niestety, rak okazał się bezlitosny i 17 kwietnia 2023 roku przekazano informację o śmierci Janiny. Przykrą wiadomość przekazał w rozmowie z portalem Party.pl przyjaciel pary, Krzysztof Ferdyn.

To jest zbyt osobiste i zbyt bolesne. Niestety muszę potwierdzić tę informację. I to dosyć smutną, natomiast nie komentujemy tego z Michałem - powiedział w rozmowie przyjaciel członka "Ani Mru Mru".

W tym szczególnym dniu z pewnością nieobecność Jani będzie szczególnie odczuwalna, ale chcielibyśmy życzyć popularnemu kabareciarzowi wszystkiego najlepszego.

Źródło: Party.pl