Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski, TRICOLORS/East News

Michał Wiśniewski, Krystian Ochman, a może Łukasz Golec? Trenerka głosu sprawdza, kto jest najlepszym wokalistą w Polsce

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Michał Wiśniewski, Krystian Ochman, a może Łukasz Golec? Trenerka głosu prowadząca na YouTubie popularny kanał postanowiła sprawdzić, którzy polscy wokaliści mogą pochwalić się najlepszym warsztatem wokalnym, a którym wiele w tej materii brakuje.

Gusta są różne - jedni postawią na muzykę operową, drudzy wybiorą się na koncert disco polo. To nie oznacza jednak, że przedstawiciele tych gatunków muszą być dobrymi lub kiepskimi wokalistami. Jak wskazuje youtuberka, mężczyźni w naszym kraju radzą sobie ze śpiewaniem lepiej niż kobiety.

Śpiewać każdy może?

Gosia Sacała jest trenerką głosu, nauczycielką śpiewu i pedagogiem wokalnym. Dodatkowo prowadzi na YouTube kanał, w którym opowiada o umiejętnościach polskich wykonawców.

Jej filmy cieszą się dużą oglądalnością i choć niełatwo przebić się przez nieco drażniącą manierę prowadzącej, często można wyciągnąć z nich naprawdę ciekawe informacje. W jednym z ostatnich nagrań autorka wzięła na tapet polskich wokalistów.

Youtuberka postanowiła wskazać, którzy z nich wyróżniają się pod względem technicznych umiejętności wokalnych, a którzy nie są warci funta kłaków. Do swojej analizy wykorzystała nagrania live z występów kilkudziesięciu polskich piosenkarzy.

Gosia Sacała pogrupowała ich w kilka kategorii - począwszy od tej najbardziej zaszczytnej, "Superman", przez "Bardzo dobry skill", "Daje radę", "Bez szału", aż po "Hę???", w której znaleźli się piosenkarze, którzy nie mogą pochwalić się zbyt wyszukanym warsztatem.

Ranking, w którym nie brakuje zaskoczeń

Wielu polskich piosenkarzy może być zaskoczonych miejscem, jakie przypadło im w rankingu. Inni ucieszą się, że trafili do tej najwyższej, w której znaleźli się m.in. Krzysztof Zalewski, Tomson, czy Janusz Radek .

- Janusz Radek jest supermanem, jest takim supermanem, że słuchasz go i myślisz sobie – kim on jest, jakiś alien chyba! - zachwycała się Gosia Sacała.

Co ciekawe, w jego towarzystwie nie odnajdziemy tegorocznego polskiego kandydata na Eurowizję , Krystiana Ochmana. Youtuberka podkreślała, że jest świetnym wokalistą, ale brakuje mu odpowiednich umiejętności, by zyskać miano "supermana".

Niezadowoleni będą też fani Michała Wiśniewskiego, Macieja Maleńczuka, czy Kamila Bednarka. Żaden z nich nie wkradł się w łaski Gosi Sacały i wszyscy wpadli do najniższej z kategorii.

Powód do radości mają natomiast bracia Golec. Nauczycielka śpiewu uznała, że mogą pochwalić się naprawdę dobrą techniką wokalną. Trafili do działu "Bardzo dobry skill", gdzie towarzyszą im m.in Kuba Badach, Ralph Kamiński czy Stanisław Sojka.

Ranking polskich wokalistów
YouTube.com GOSIA SACAŁA TRENER GŁOSU

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Magdalena Narożna zaskoczyła na Instagramie. Gwiazda pokazała się w samej bieliźnie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Fotografia robi furorę, fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Była żona Kamila Durczoka pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. Był na nim ktoś jeszcze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Elżbieta Zapendowska uderzyła w festiwalu w Opolu. Padły mocne słowa. "Obciach"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Smutne wieści dla fanów Maryli Rodowicz. W ostatniej chwili odwołała koncert. Co się stało?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

90-letnia mama Katarzyny Dowbor miała niedawno wypadek. Wiadomo jak się czuje
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Paulina Antoniak

58-letnia modelka w bikini. "Zdesperowana babcia". Jej odpowiedź jest hitem
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Paulina Antoniak

Natalia Szroeder na żywo zniszczyła hit Kory. Widzowie nie zostawili na niej suchej nitki
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała po pytaniu o byłego męża. Padły niecenzuralne słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Michał Szpak był jak prawdziwa gwiazdą koncertu w Gdańsku. W pewnym momencie odpalił race
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Czytaj więcej >