Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mąż Bogumiły Wander nie ukrywa, że stan b. gwiazdy TVP jest bardzo zły. "Mogę się tylko rozpłakać"
Monika Majko
Monika Majko 12.05.2022 09:36

Mąż Bogumiły Wander nie ukrywa, że stan b. gwiazdy TVP jest bardzo zły. "Mogę się tylko rozpłakać"

wander
TRICOLORS/East News

Fani martwią się o stan zdrowia Bogumiły Wander, która od kilku lat cierpi na alzheimera. Niedawno mąż słynnej spikerki i prezenterki Telewizji Polskiej wyjawił, że jej stan znacznie się pogorszył. Krzysztof Baranowski nie ukrywa, że jest bardzo źle.

Informacje o chorobie Bogumiły Wander obiegły media już kilka lat temu. Niestety, stan byłej gwiazdy TVP stale się pogarsza. Krzysztof Baranowski opowiedział o chorobie swojej ukochanej żony w rozmowie z magazynem "Viva!".

Bogumiła Wander od lat choruje na alzheimera

Stan gwiazdy jest na tyle poważny, że od jakiegoś czasu mieszka ona w specjalistycznym domu opieki w podwarszawskim Konstancinie. Mąż Bogumiły Wander wyznał, że wcześniej z alzheimerem zmagała się także mama spikerki i jej brat.

- Przyjeżdżam do niej, rozmawiamy, mówię normalnym swoim językiem, a ona swoim, który trudno zrozumieć. Można wyłowić z niego tylko pojedyncze zdania - wyznał Krzysztof Baranowski.

Ukochany słynnej spikerki nie ukrywa, że stan jego żony jest bardzo zły. Krzysztof Baranowski przyznał, że choć Bogumiła Wander "fizycznie się trzyma", to psychicznie "przebywa w innym świecie".

- I na szczęście nie zdaje sobie z tego sprawy, w jakim - dodał mąż byłej gwiazdy.

Krzysztof Baranowski: "Teraz mogę się tylko rozpłakać"

Mąż Bogumiły Wander przyznał, że pogodził się już z nieuleczalną chorobą swojej żony. Żaglarz opiekuje się ukochaną i regularnie odwiedza ją w Konstancinie, jednak nie jest w stanie ulżyć jej w cierpieniu.

- Teraz mogę się tylko rozpłakać. Pogodziłem się z takim życiem i z tym, że muszę cierpieć - mówi jej mąż.

Bogumiła Wander zakończyła swoją karierę w telewizji w 2003 roku. Dwa lata później poślubiła dziennikarza i żeglarza, Krzysztofa Baranowskiego. To jej drugie małżeństwo. Po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu w 1970 roku i poślubiła Zbigniewa Żołędziowskiego, z którym doczekała się wspólnego syna, Marka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Viva!