Rozrywka.Goniec.pl

KAPiF

Mateusz Matyszkowicz wprowadza kolejne zmiany w TVP. Zniknie lubiany przez widzów program

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Mateusz Matyszkowicz zdecydował o usunięciu z ramówki kolejnego programu przywróconego wcześniej przez Jacka Kurskiego. Porządki w TVP nadal trwają. Tym razem zniknie "Studio prezenterskie".

Mateusz Matyszkowicz likwiduje kolejny program w TVP

Mateusz Matyszkowicz nie cofnie się chyba przed niczym w odmienianiu TVP, które pozostawił po sobie jego poprzednik, Jacek Kurski . Najpierw zrezygnowano z disco polo, a teraz na ruszt poszły kolejne decyzje byłego prezesa telewizji publicznej.

Jacek Kurski przywrócił "Studio prezenterskie" w 2018 roku. W programie pojawiali się najbardziej znani prezenterzy TVP i mówili, czego można tego dnia spodziewać się w telewizyjnej ramówce. Występowali w nim m.in. Małgorzata Tomaszewska, Sylwia Dekiert czy Aleksander Sikora.

Mateusz Matyszkowicz usunął ten przerywnik spomiędzy programów. Centrum Informacji TVP uzasadnia, że "pracuje nad nowym sposobem komunikacji antenowej".

Mateusz Matyszkowicz rewolucjonistą w TVP?

To nie pierwsza decyzja nowego prezesa dotycząca działań starego i odmieniająca gwałtownie oblicze telewizji, nad którą przyszło mu czuwać. Mateusz Matyszkowicz chciał m.in. powrotu muzyki klasycznej i programów związanych z kulturą wysoką. Wszystko to kosztem muzycznej rozrywki, a przede wszystkim koncertów disco polo.

Kolejna decyzja dotyczyła zagranicznych seriali. Za kadencji Jacka Kurskiego TVP święciła triumfy m.in. dzięki pokazywaniu na wizji popularnych tureckich produkcji takich jak choćby "Wspaniałe stulecie". Wedle życzeń nowego prezesa również era Sulejmana Wspaniałego w polskiej telewizji dobiegła końca.

Jak na razie planowane jest puszczanie na głównych kanałach jedynie polskich seriali. Chodzi tu zarówno o stare, jak i nowe produkcje. Czas pokaże, czy ta ścieżka jest właściwa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zdumiewające sceny w "Dzień dobry TVN". Doszło do spięcia prowadzących, widzowie byli zdziwieni
Czytaj więcej >

Telewizja

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]