Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Marzena Kipiel-Sztuka obchodzi 57. urodziny. Jak zmieniła się przez lata?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.10.2022 11:52

Marzena Kipiel-Sztuka obchodzi 57. urodziny. Jak zmieniła się przez lata?

Marzena Kipiel-Sztuka
(fot. Tomasz Zukowski/East News)

Marzena Kipiel-Sztuka kończy 19 października 57 lat. Aktorka przez lata zdobyła serca widzów przede wszystkim w roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Przez lata zdążyła się bardzo zmienić, ale wciąż jest tak samo kochana przez swoich fanów.

Marzena Kipiel-Sztuka obchodzi 57. urodziny

Marzena Kipiel-Sztuka 19 października 2022 skończyła 57 lat. Aktorka dała się pokochać widzom przede wszystkim za rolę w serialu "Świat według Kiepskich", ale nie jest to jej jedyna warta zapamiętania kreacja.

Życie aktorki naznaczyły blizny związane z jej przeżyciami osobistymi - straciła trzech ukochanych i przez długi czas pogrążona była w żałobie. W 2020 roku, kiedy z powodu pandemii COVID-19, "Świat według Kiepskich" nie był kręcony, a teatry zamknięte, z trudem radziła sobie z przeżyciem i nakarmieniem własnego psa.

Sytuacja zdaje się jednak odwracać i z okazji urodzin możemy życzyć, by Marzena Kipiel-Sztuka mogła liczyć na stabilność sytuacji finansowej i życiowej.

Marzena Kipiel-Sztuka - jak się zmieniła?

Marzena Kipiel-Sztuka zaczynała aktorską karierę na deskach teatrów. Od 1989 roku pracowała dla Teatru Dramatycznego w Legnicy i tam zasłużyła sobie na pierwsze wyróżnienia. Pierwszą filmową rolę dostała... za granicą.

W 1997 roku aktorka wystąpiła w holenderskiej produkcji "Charakter". Jej postać nie jest wymieniona z imienia i nazwiska, ale wydawało się, że Marzena Kipiel-Sztuka ma szansę na więcej występów w międzynarodowym kinie.

Bardziej dochodowe i pewne okazało się jednak granie w serialu "Świat według Kiepskich", który emitowany jest z krótkimi przerwami od 1999 roku. To właśnie rola Haliny Kiepskiej, pielęgniarki i żony Ferdynanda, sprawiła, że Kipiel-Sztuka na zawsze zyskała serca widzów.

Oprócz tego gwiazda wystąpiła również w show "Jak oni śpiewają?" w 2007 roku, gdzie zajęła 5. miejsce. Rozpoznać ją mogli również widzowie "Pierwszej miłości" - w serialu wcieliła się w rolę... pielęgniarki, nawiązując do zawodu Halinki.

Od 1999 roku, czyli początku "Świata według Kiepskich" minęły już 23 lata! Przez ten czas Marzena Kipiel-Sztuka bardzo się zmieniła, choć kolor włosów i wyraz twarzy pozostał w serialu ten sam.

Marzena Kipiel-Sztuka świat według kiepskich
Marzena Kipiel-Sztuka w serialu "Świat według Kiepskich" / Polsat
Marzena Kipiel-Sztuka jak oni śpiewają
Marzena Kipiel-Sztuka w programie jak oni śpiewają / TV6
Marzena Kipiel-Sztuka pierwsza miłość
Marzena Kipiel-Sztuka w serialu "Pierwsza miłość" / Polsat
Marzena Kipiel-Sztuka
Marzena Kipiel-Sztuka / Wikimedia Commons/Sławek

Artykuły polecane przez Goniec.pl: