Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Marek Piekarczyk dostał podwyżkę swojej emerytury. Trudno uwierzyć, jaka to kwota
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 27.03.2023 14:46

Marek Piekarczyk dostał podwyżkę swojej emerytury. Trudno uwierzyć, jaka to kwota

Marek Piekarczyk
KAPiF

Marek Piekarczyk narzekał, że otrzymywał jedynie około 10 zł emerytury od ZUS. Ostatnio gwiazdy, podobnie jak wszystkich seniorów, objęła podwyżka związana z waloryzacją. Trudno uwierzyć, o ile zwiększyło się świadczenie wypłacane gwiazdorowi... Śmieszna kwota.

Marek Piekarczyk dostawał śmiesznie niską emeryturę

Marek Piekarczyk podzielił się parę miesięcy temu informacją dotyczącą otrzymywanej z ZUS emerytury. Podobnie jak wielu innych artystów za młodu nie płacił wysokich składek i na starość państwo ma mu niewiele do zaoferowania. 

Wypracował sobie przez lata całe… 7,77 zł emerytury miesięcznej. Przed laty niewielu artystów scenicznych myślało o starości lub szukało szczęścia poza publicznym ubezpieczycielem. Teraz widać tego skutki.

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

Marek Piekarczyk dostał waloryzację emerytury. Czyste szaleństwo

Marek Piekarczyk może jednak pocieszyć się tym, że jego emerytura, podobnie jak wszystkie pozostałe, urosła o kwotę waloryzacji. Niektórzy spojrzeliby na tę sumę z politowaniem, ale teraz może wystarczy choćby na tanie waciki. 

Emeryturę Piekarczyk zwiększono o około złotówkę. To się nazywa szaleństwo. Teraz będzie dostawał z ZUS całe 8,83 zł. 

Marek Piekarczyk o swojej emeryturze

Marek Piekarczyk jest zdania, że lepiej jest umrzeć na stanowisko. Stwierdził, że nigdy nie przejdzie na emeryturę i dlatego niezbyt interesuje go to, ile tak naprawdę jej dostaje. 

- Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie - mówił w rozmowie z “Party”.