Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Małgorzata J. usłyszała zarzuty, grozi jej kara. Czego dopuściła się uwielbiana przez Polaków piosenkarka?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 02.12.2023 16:00

Małgorzata J. usłyszała zarzuty, grozi jej kara. Czego dopuściła się uwielbiana przez Polaków piosenkarka?

Małgorzata J.
Małgorzata J. usłyszała zarzuty, grozi jej kara. Fot. Kapif

Jedna z najpopularniejszych postaci polskiego rynku muzycznego jest w sporych opałach. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, wobec piosenkarki prokuratura wystosowała mocny zarzut i akt oskarżenia dotyczący jednej ze sfer jej działalności. Wiadomo już, jak gwiazda zareagowała na te doniesienia. O kim mowa?

Polskie gwiazdy pod lupą prokuratury

Prokuratura nie ustaje w staraniach, by zapobiegać pewnemu dyskusyjnemu procederowi, który wśród znanych celebrytów nie jest pierwszyzną. Zarzuty usłyszała już aktorka Magdalena C., Jakub W. oraz Janusz P. 

Wymiar sprawiedliwości uważa, że ich nieodpowiedzialna działalność w mediach społecznościowych znacząco wykracza ponad polskie prawo. Dlaczego?

Michał Wiśniewski SKAZANY! Może szybko nie wrócić do rodziny

Znana piosenkarka usłyszała zarzuty

W tej sprawie wypowiedział się rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Bana. Skomentował zarzut nielegalnego promowania napojów wysokoprocentowych w sieci, czego miała dopuścić się 32-letnia muzyczna gwiazda. Kara, jaka może jej grozić, to nawet… pół miliona złotych. 

Profil, na którym były zamieszczane sponsorowane przez producenta alkoholu posty, ma ponad 800 tysięcy obserwujących, czyli więcej niż najpoczytniejsza gazeta codzienna wydawana w Polsce. Pamiętać należy, że zasięg nielegalnych reklam, skierowanych głównie do ludzi młodych, był ogromny. Dostęp do serwisu jest bezpłatny i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Profil, którego dotyczy niniejsze postępowanie funkcjonował jako publiczny - a tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu - przekazał przedstawiciel organów ścigania.

Jak na zarzuty zareagowała sama zainteresowana, czyli Małgorzata J.?

Małgorzata J. przyznała się do złamania prawa?

Małgorzata J, według prokuratury  złamała ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jak informuje PAP, miała odmówić złożenia wyjaśnień i nie przyznać się do zarzucanego jej czynu. 

Popularna Małgorzata J. na razie nie zdecydowała się na zabranie głosu w tej sprawie i wciąż milczy. Można jednak przypuszczać, że w trosce o swoje dobre imię i medialny wizerunek wkrótce odniesienie się do sytuacji.

Małgorzata J.
Małgorzata J. usłyszała zarzuty, grozi jej kara. Fot. Kapif

Źródło: PAP